Poznaj 5 praktycznych rad, które pomogą Ci zrzucić nadprogramowe kilogramy

Poznaj 5 praktycznych rad, które pomogą Ci zrzucić nadprogramowe kilogramy

Wiele osób zmaga się z nadprogramowymi kilogramami, których nie mogą zrzucić. Powodów jest wiele. Często wiele osób sądzi, że okazjonalne odstępstwo od diety im nie zaszkodzi i oczywiście jest to prawda, pod warunkiem, że nie jest to np. kompulsywne objadanie się, np. zajadanie stresów. Dziś przedstawimy 5 praktycznych rad, jak poradzić sobie z nadwagą czy nawet otyłością skutecznie. Z pewnością pomocna będzie odpowiednia dieta typu fitness catering. Warszawa jest miastem, gdzie wiele osób chętnie z niej korzysta. Być może jest to dobry wybór także dla Ciebie. Ale od początku…

Zadbaj o odpowiednią ilość snu

dietaPoza zbilansowaną dietą bardzo istotne znaczenie ma sen. Stanowi on wszak moment wyciszenia i regeneracji dla organizmu. W czasie snu nasza aktywność jest ograniczona do minimum, ale mimo to spalamy kalorie. Dlatego odpowiednia ilość snu jest ważna w trakcie diety. Nie można dnia kończyć zbyt późno i zaczynać zbyt późno, gdyż wiąże się to zawsze ze zmienionymi godzinami posiłków. Zbyt późne ich spożywanie powoduje, że metabolizm znacznie zmniejsza swoją aktywność, a my czujemy się ociężali i mamy problem z zasypianiem. Zbyt późne wstawanie powoduje z kolei zbyt małe odstępy pomiędzy posiłkami i także zaburzenia pracy przewodu pokarmowego. Optymalna ilość snu to osiem godzin i w trakcie takiego wypoczynku spalasz około 500 kcal. Dodatkowo, gdy śpisz za mało masz zwiększone zapotrzebowanie na energię, a więc automatycznie spożywasz zbyt wiele kalorii.

Unikaj stresu, który powoduje, że nie możesz schudnąć

Przeciwnikiem utraty kilogramów jest nie tylko zbyt mała ilość snu, ale również stres. Wytwarzający się hormon stresu kortyzol może blokować spalanie tkanki tłuszczowej. Przez to nawet będąc na diecie często nie możesz schudnąć. Jednak zła sława kortyzolu bierze się stąd, że w sytuacjach stresowych sięgamy po jedzenie. Podwyższony poziom kortyzolu, który utrzymuje się w organizmie powoduje, że zjedzony posiłek odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej i nie jest odpowiednio wykorzystany. Zwiększona ilość kortyzolu wytwarzana jest w czasie snu i przed przebudzeniem. Jest nazwany także hormonem walki lub ucieczki. Jego wysoka ilość rano może zostać pozytywnie wykorzystana powoduje on wyrzut insuliny i aminokwasów i to dlatego warto właśnie wtedy wybrać się na jogging, jeszcze przed śniadaniem. Natomiast poziom tego hormonu po treningu i w dalszej części dnia powinien być niski. W innym przypadku będziemy mieć ciągły problem z wagą. Warto zatem uczyć się metod relaksacji, które pozwalają obniżyć poziom stresu i unikać stresowych sytuacji. W ciągu dnia, nawet pomiędzy pracą trzeba znaleźć chwilę na relaks, co pozwoli obniżyć poziom hormonu stresu. Jest to ważne zwłaszcza przed zbliżającą się porą posiłku. Warto pamiętać, że w związku z podwyższonym poziomem kortyzolu rano śniadanie nie powinno zawierać węglowodanów prostych.

Wybierz catering dietetyczny, który pozwoli Ci trzymać dietę w ryzach

odchudzanie jogurtNasza kolejna rada dotyczy samego sposobu odżywiania. Samodzielne przygotowywanie posiłków według ścisłej diety bywa trudne, a często nawet posiadając rozpiskę od dietetyka popełnia się błędy. Dlatego, aby nie musieć skrupulatnie obliczać kaloryczności każdego posiłku, lepiej postawić na catering dietetyczny, który jest zbilansowany zarówno pod względem wartości energetycznej, jak i poszczególnych składników odżywczych w nim zawartych. Możesz wybrać np. dietę 1500 kcal i trzymać się swojego postanowienia właśnie dzięki diecie pudełkowej. Masz wtedy mniejszą ochotę na podjadanie, a w dodatku zawsze możesz zadzwonić po poradę do dietetyka, który układa jadłospis pod catering.

Aktywność fizyczna rano powinna wejść Ci w nawyk

Ważną kwestią jest aktywność fizyczna. Z powodów, które zostały już wymienione, najlepiej wybierać tę poranną i to na czczo. Działanie hormonu stresu i wykorzystanie zapasów organizmu pozwala zrzucić więcej tkanki tłuszczowej niż miałoby to miejsce po spożyciu śniadania. Oczywiście takie działanie musi być uwarunkowane dobrym stanem zdrowia, gdyż może być szkodliwe w przypadku osób, które cierpią na cukrzycę. Zatem ta kwestia powinna być dopasowana indywidualnie. Oczywiście niezależnie od stanu zdrowia na aktywność należy stawiać. Świetnie sprawdza się trening aerobowy, zarówno jazda na rowerze, jak i pływanie będą dobrym wyborem, jeśli bieganie nie należy do ulubionych sportów. Aktywność fizyczna rano czy po śniadaniu czy bez jest bardzo korzystna również z jednego prozaicznego powodu, a mianowicie dotleniasz swój organizm i czujesz się w ciągu dnia lepiej.

Uniknij efektu jo-jo i zadbaj o łagodne wyjście z diety redukcyjnej

Aby łagodnie zakończyć dietę redukcyjną, musisz stopniowo zwiększać kaloryczność swoich posiłków i dostosować ją do swojej aktywności i trybu życia. Jest to bardzo trudne, ale korzystając z pomocy dietetyka, czy cateringu dietetycznego możesz sobie z tym poradzić. W ten sposób kilogramy, które ubyły nie wrócą, a Ty unikniesz niechcianego efektu jo-jo.

Nasze rady dotyczące diety są w większości uniwersalne. Stosując się do nich możesz osiągnąć lepsze rezultaty, a z czasem dojść do zdrowej wagi. Może pomóc Ci catering fitness. Warszawa jest jednym z miast, gdzie odchudzanie z pomocą diety pudełkowej jest popularne. Rezultaty mogą przerosnąć Twoje oczekiwania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij