depresja

5 skutecznych sposobów jak poprawić swoje samopoczucie i wyjść z chandry

Pochmurnie, deszczowo, nieprzyjemnie – to nie opis jesieni, lecz zimy jaką zafundowała nam matka natura. Trudno więc tryskać optymizmem i humorem, w końcu nie od dziś wiadomo, że pogoda wpływa na nasze samopoczucie. Trzeba też przyznać, że obecna sytuacja, czyli pandemia Covid-19 także niezbyt dobrze wpływa na wszystkich, wszak obostrzenia, zakaz imprez czy nawet spotkań w większym gronie, nie są dobre dla naszej psychiki. Na szczęście coś z tym można zrobić, a wręcz trzeba. Poznajcie więc 5 skutecznych sposobów, jak poprawić swoje samopoczucie i wyjść z chandry. Pamiętajcie, że jeżeli gorsze samopoczucie utrzymuje się długo, a Wam brakuje chęci do życia, to może to nie być chandra, lecz depresja i wtedy nic poza odpowiednim leczenie nie pomoże, stąd w takiej sytuacji zachęcamy do wizyty u psychiatry.

Sposób nr 1: wysiłek fizyczny

 crossfitNic tak nie robi dobrze na naszą psychikę jak wysiłek fizyczny. Podczas tego intensywnego nasz organizm wytwarza hormony szczęścia, czyli endorfiny, stąd lepiej się czujemy. Nawet w okresie restrykcji czy pandemii można znaleźć fajne aktywności. Jedną z nich jest choćby zumba, czyli taniec i ćwiczenia w jednym. Ale to nie koniec możliwości, bo zawsze też możecie wykonać kilka rundek ćwiczeń, począwszy od aerobowych, przez rozciągające, aż na tych wspierających określone partie mięśnie kończąc. Pamiętajcie, aby w przerwach dobrze nawadniać organizm.

Sposób nr 2: dobre jedzenie

Dobre jedzenie ma duże znaczenie dla naszego zdrowia, ale i samopoczucia. Dlatego też dieta powinna być zbilansowana i w żadnym wypadku nie może być ciężkostrawna. Jedzenie czerwonego mięsa, jedzenia śmieciowego i picie alkoholu naprawdę negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i wywołuje chandrę. Trzeba pamiętać, że zbilansowana dieta powinna być oparta na dużej ilości warzyw, morskich tłustych ryb oraz owoców. Nie wykluczajcie też z jadłospisu glutenu, jeżeli nie macie celiakii, bo niedobór jest bardzo szkodliwy. Do tego należy regularnie spożywać posiłki, nie można natomiast objadać się na umór, bo wtedy co najwyżej dorobicie się niestrawności. Oczywiście dla niektórych stworzenie zbilansowanego jadłospisu jest trudne, na szczęście można zdecydować się na catering dietetyczny. Wejherowo – nawet w takim nie za dużym mieście swoje usługi oferuje firma Fit Kalorie. Koniecznie więc wejdźcie na stronę internetową, by dowiedzieć się więcej. My z naszej strony możemy potwierdzić, że pyszne jedzenie i niska cena, to tylko mała część zalet fit cateringu.

Sposób nr 3: spotkania z przyjaciółmi

przyjacieleNawet w czasie pandemii trzeba, a więc należy spotykać się z przyjaciółmi, tym bardziej, że takie spotkania są ważne właśnie dla naszego zdrowia psychicznego. Kto nas tak nie wysłucha, jak przyjaciel czy przyjaciółka. Nawet wspólne wypicie kawy może poprawić humor. Oczywiście aktualnie sytuacja wygląda tak, a nie inaczej, dlatego też należy stosować się do rygorów sanitarnych dla zdrowia nas wszystkich, ale na szczęście można skorzystać z technologii informatycznej i spędzać czas ze sobą online. Ok, kawa online z przyjaciółmi nie jest może w 100%tym samym, co ta na żywo, ale jednak to także miła forma spędzania wolnego czasu.

Sposób nr 4: spacer

To, że jest pandemia nie oznacza, że nie można wyjść na spacer, w końcu nie można cały czas siedzieć zamkniętym w domu. Stąd codziennie warto wyjść, choćby na godzinny spacer po parku czy po lesie. Niby niewiele, ale to niewiele robi dużą różnice, stąd wszystkim rekomendujemy spacery.

Sposób nr 5: drobne przyjemności

Nie można sobie w życiu odmawiać drobnych przyjemności, także ze względu na własne zdrowie psychiczne. Tabliczka gorzkiej czekolady, lampka czerwonego wina czy kąpiel z dodatkiem olejków aromatycznych – to wszystko dobre przyjemności, na które każdy z Was powinien sobie pozwolić. Ciekawa książka czy nawet serial na Netflixie może dać Wam dużo frajdy. Każdy z nas jest inny, dlatego też może mieć inne pomysły na drobne uciechy.

Każdego dnia trzeba znaleźć czas dla siebie i tylko dla siebie. Nie musi to być wcale kilka godzin, lecz wystarczy tylko kilka minut, by poczuć różnicę. Pamiętajcie też, że małe grzeszki typu tabliczka czekolady Wam nie zaszkodzą, szczególnie jeżeli wybierzecie surową.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij