dieta

Czy dieta znaczy odchudzanie? Rozprawiamy się z mitami na temat zdrowego jedzenia i smukłej sylwetki

Ten świat jest jakiś dziwny, ale chyba każdy stąpający po ziemi zdaje sobie z tego sprawę. W dzisiejszym czasach autorytetem potrafi być Youtuber. Ale dziwne jest także to, że wiele osób za bardzo zwraca uwagę na wygląd i niejako odpowiednie proporcje ciała stają się ich celem i dobrem nadrzędnych, co podsumuję jednym słowem „sic!”. A gdzie w tym wszystkim zdrowie? No właśnie z tym jest problem, bo wystarczy tylko porozmawiać ze znajomymi, by usłyszeć, że wielu z nich jest na diecie, czyli głodzą się. A nie tędy droga, dlatego też w dzisiejszym wpisie rozprawimy się z mitami na temat diety rozumianej jako odchudzanie się.

Dieta= zdrowy styl życia

jabłkaDieta powinna się odnosić do zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Jeżeli chcecie zadbać o siebie i zrobić coś dobrego dla siebie i swojego ciała, to musicie pamiętać, że głodzenie się Wam na zdrowie nie wyjdzie, lecz wręcz przeciwnie. O siebie należy dbać nie po to, aby mieć 60 cm w talii, lecz po to, aby być zdrowym, bo wygląd jest rzeczą podrzędną. Dlatego też jeżeli chcecie podjąć walkę z nadprogramowymi kilogramami, to nie możecie się głodzić, lecz musicie zdrowo się odżywiać. Co z kolei oznacza, że czas na zmianę stylu życia, ale nie na miesiąc czy dwa, lecz na zawsze, bo aby utrzymać zdrową sylwetkę bez nadprogramowych kilogramów, trzeba cały czas zdrowo się odżywiać, a nie tylko tydzień czy dwa.

Celebryta to nie autorytet

Ludzie szukają autorytetów wszędzie, ale nie tam, gdzie trzeba. Jeżeli nie macie pojęcia jak zbilansować dietę, to nie szukajcie tego na Instagramie u osób, które zupełnie nie mają o tym pojęcia, lecz postawcie na wiedzę specjalistów. Specjalistą i fachowcem jest lekarz czy dietetyk. Kielce, Warszawa, Poznań, Katowice, Gdańsk – w każdym mieście czy miasteczku możecie znaleźć dobrego specjalistę i w jego ręce warto się oddać. Absolutnie przestrzegamy Was także przed tzw. dietami cud, „cud” wydarzy się, gdy się od nich nie pochorujecie. Nie należy też unikać glutenu, bo jeżeli nie chorujecie na celiakię, to doprowadzacie Wasz organizm do niedoborów.

Każda sylwetka jest inna

odchudzanieLubimy się porównywać, ale często porównujemy się do wzorców, które są nie do osiągnięcia, wszak są one wykreowane. Dobrym przykładem jest słynna Zombie Angelina, czyli młoda Iranka, która poprzez obrabianie zdjęć nadała sobie upiornego wyglądu, ale jeszcze lepszym przykładem jest historia vlogerki Qiao Biluo, która udawała nastolatkę, a nawet na tym udawaniu sporo zarobiła, ale gdy filtry na Insta z jakiegoś powodu przestały działać prawda wyszła na jaw, a mianowicie kobieta ma prawie 60 lat i nie ma ciała jak bogini. W Polsce już także mieliśmy wiele dram z obrabianiem zdjęć, podczas gdy rzeczywistość okazywała się zupełnie inna. Dlatego też nie należy ufać mediom społecznościowym, nawet vlogom, bo wszędzie są filtry, filtry i jeszcze raz filtry. Trzeba też pamiętać, że każda sylwetka jest inna i nie każdy będzie mieć 60 cm w talii, ale każdy może mieć, jeżeli użyje Photoshopa.

Nie smukła sylwetka, a zdrowie są najważniejsze

Dla każdego człowieka zdrowie, a nie smukła sylwetka powinny być najważniejsze, dlatego też walcząc z dodatkowymi kilogramami czy otyłością, powinien przede wszystkim robić to dla zdrowia, a nie tylko wyglądu czy co gorsza zasięgów w sieci. Głodzenie się nie jest dobrym sposobem, by pozbyć się nadmiaru kilogramów, a wręcz przeciwnie, bo od głodówek możecie się pochorować, odwodnić, ale i paradoksalnie jeszcze przytyć, bo przecież Wasz metabolizm, w którymś momencie zwolni. Czasami drobne zmiany przynoszą dobre efekty, a więc postawcie na lekkostrawne posiłki, pełne warzyw. Następnie ograniczcie spożywanie białego cukru, ale i zrezygnujcie z alkoholu, bo nie tylko spowalnia metabolizm, ale w dodatku jest kaloryczny. Jedzeniu śmieciowemu trzeba też powiedzieć stanowcze nie! Dieta to także ruch i o nim nie zapominajcie. Codzienne spacery czy jogging, a nawet długie wycieczki rowerowe sprawią, że poczujecie różnicę.

Oczywiście zwracajcie uwagę także na jakość produktów. Najlepiej wybierać te możliwie najbardziej naturalne, ale i ekologiczne. Do tego pijcie wodę mineralną, ale niegazowaną i codziennie stawiajcie na ruch.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij