Czy wycieczka kamperem z dziećmi to dobry pomysł? Jak się do niej przygotować?

Wycieczki kamperem cieszą się coraz większą popularnością, co w pełni zrozumiałe biorąc pod uwagę, że taka forma podróżowania jest wygoda, ale i pozwala za małe pieniądze zwiedzić choćby sporo Europy. Ale czy wycieczka z dziećmi może się udać?

Uwaga! Dzieci w kamperze

Bądźmy szczerzy, dzieci potrafią napsuć rodzicom nerwów, nie tylko kłócą się, ale i marudzą, a będąc na wycieczce bardzo często pytają „za ile koniec?”. O ile najmłodsze dzieciaki można zrozumieć, ale te w wieku szkolnym już trudniej. Stąd, gdy zastanawiamy się nad caravaningiem przeraża nas to, jak poradzimy sobie z dziećmi. Ale jak się okazuje taka wycieczka może się udać, oczywiście pod warunkiem, że właściwe się do niej przygotujecie. Musicie pamiętać, aby zabrać ze sobą niezbędny bagaż, a także aby miejsca, które po drodze zwiedzicie były w miarę ciekawe dla dzieci, choć czasem trudno jest zaciekawić czymś innym niż smartfonem. Ale z drugiej strony chyba każdy pamięta wakacje z rodzicami i cóż zapewne także były pełne nerwów, lecz po latach wspomina się je bardzo pozytywnie. Zatem, jak przygotować się do wycieczki kamperem…z dziećmi?

Zadbaj o właściwe wyposażenie kampera

Musicie pamiętać, że dzieci z natury lubią marudzić, dlatego też czasem warto po prostu się wyłączyć. Ale marudzą też, gdy są głodne czy zmęczone. Stąd podróż powinniście zaplanować tak, aby zadbać o wszystkie ich potrzeby. Już wcześniej należy znaleźć miejsca noclegowe, które znajdują się w cichej okolicy, ale dodatkowo są bezpieczne. Zwróćcie uwagę na wyposażenie kampera. Otóż powinno znajdować się w nim miejsce, gdzie w spokoju przygotujecie posiłek, ale niezbędna jest też kuchenka. Miejsce, gdzie dzieci w spokoju spożyją posiłek, to kolejne absolutne must have. Czas teraz przejść do niezbyt wdzięcznej kąpieli. O ile osoby dorosłe zawsze jakoś mogą się zorganizować i umyć w przysłowiowej misce, czy w toalecie na stacji benzynowej to, gdy macie dzieci sytuacja wygląda już zdecydowanie inaczej. Dlatego też warto zdecydować się na zakup brodzika do kampera. Nie jest to wcale duży koszt, a zdecydowanie ułatwi wam życie i zapewni dodatkową wygodę. Nie bez znaczenie jest też to, że dzieci mają duży talent do szybkiego brudzenia się, a więc albo spakujecie sporo ubrań, albo czeka Was pranie, stąd należy zakupić jeszcze pralkę.

Co nieco o kosztach

Koszty podróży wcale nie muszą być wysokie, zasadniczo nie są wysokie. Na pewno czeka Was zakup benzyny, ale poza tym wydacie tylko na zakupy biletów wstępu czy jedzenie. Jeżeli będziecie przygotowywać posiłki samodzielnie, to tym bardziej nie wydacie dużo. Sporo zaoszczędzicie też na noclegach, bo przecież będziecie spać w kamperze. Ale zapewne czekają Was wydatki związane z wyposażeniem kampera. Dosyć droga jest pralka, bo za całkiem przyzwoity model trzeba zapłacić 1000 złotych, choć można znaleźć i takie za 300 złotych. Dobry brodzik do kampera jest tani, bo za syfony, odpływy czy spusty nie zapłacicie łącznie więcej niż 250 złotych, z kolei nieco droższy jest brodzik, bo jego koszt wynosi średnio 400 złotych.

Spakuj jedzenie i przekąski, ale i zapewnij rozrywkę

Oczywiście musicie pamiętać o zapewnieniu dzieciom rozrywki. Podczas postojów warto zrelaksować się i pospacerować, nawet 30 minut. Z kolei, gdy jesteście w drodze, warto wspólnie śpiewać piosenki czy bawić się w słówka. A gdy zwyczajnie nie dajecie już rady, to polecamy włączenie dzieciakom audiobooka, albo też jakiegoś filmu animowanego. A gdy dzieci zaczynają marudzić i macie ochotę odwieźć je do domu to wtedy zamiast tracić nerwy, lepiej dać im smartfona do zabawy. Może nie jest to nazbyt pedagogiczne, ale Wasze zdrowie psychiczne jest ważne. W międzyczasie więcej jak pewne jest to, że Wasze pociechy staną się głodne, a głodne dzieci, to marudne dzieci. Stąd też warto się zatrzymać i w spokoju zjeść jakąś przekąskę. Mogą to być owsiane ciastka czy też kanapki. Ale poza przekąskami pamiętajcie, aby napełnić jeszcze lodówkę, abyście mogli szybko przygotować obiad.

Caravaning z dziećmi może się udać, choć na pewno nie obejdzie się bez nerwów, zgrzytów czy kłótni. Ale jednak suma summa summarum, z perspektywy czasu wycieczkę będziecie wspominać bardzo pozytywnie, wszak zdobędziecie wspomnienia, ale i zacieśnicie więzi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij