Gumowce z pianki a może z PCV Poznaj ich zalety i dokonaj najlepszego wyboru

Gumowce z pianki a może z PCV? Poznaj ich zalety i dokonaj najlepszego wyboru

Wybór gumowców damskich jako uzupełnienie garderoby jest bardzo ważny, wszak są to najlepsze buty na niepogodę. Świetnie sprawdzają się zarówno do prac w ogrodzie, jak i w grząskich warunkach, a także wszędzie tam, gdzie pracę wykonuje się w niskiej temperaturze. Nie bez znaczenia są zatem chętnie wybierane zarówno do celów zawodowych, jak i prywatnych. Dziś spróbujemy porównać dwa ich rodzaje, czyli modele wykonane z pianki EVA oraz PCV. Przedstawimy ich zalety, które pozwolą dokonać szybkiego i trafnego wyboru.

Waga obuwia ma znaczenie i wpływa na wygodę

gumowce strażackieNiezależnie od tego czy gumowce damskie wybierasz do pracy, czy jako uzupełnienie garderoby czy buty do pracy w ogrodzie, zwracasz uwagę na ich ciężar. Waga obuwia ma duże znaczenie zwłaszcza, jeśli musisz się w nich przez dłuższy czas przemieszczać. Buty z PCV są cięższe nawet trzykrotnie od butów z tworzywa EVA. Jednak te drugie są miększe przez co również nie chronią w takim samym stopniu stawu skokowego i nie są tak sztywne w piętach. To oczywiście nie musi mieć dla Ciebie żadnego znaczenia, ale jeśli praca jest wykonywana w trudnych warunkach, gdzie łatwo o skręcenie stopy, to te z PVC być może lepiej się sprawdzą. Trzeba jednak powiedzieć, że do prac wewnątrz lepsze będą te z pianki, gdyż ma właściwości biobójcze.

Odporność na uszkodzenia mechaniczne – porównujemy obydwa rozwiązania

Jak już zostało wspomniane buty z PCV są twardsze, zatem można wysnuć tezę, że również bardziej odporne na uszkodzenia, a na pewno na przebicie w miejscach niewzmocnionych. Jednak takie sytuacje są raczej rzadkością, a gumowce damskie z pianki EVA również mogą posiadać wzmocnienia w postaci podnoska i wkładki antyprzebiciowej. Te elementy są niezmiernie ważne wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko przebicia stopy czy upadku ciężkich przedmiotów. Zatem będą odpowiednie w pracy na budowie czy w magazynie.

PCV czy tworzywo EVA? Które lepiej sprawdzi się do pracy w niskich temperaturach?

gumowceJeśli chcesz pracować w chłodni czy też masarni, to musisz odpowiednio przygotować się do pracy w niskich temperaturach. Tu również potrzebne będą gumowce. Musisz jednak wiedzieć, że modele wykonane z PCV nie zapewniają termoizolacji, w przeciwieństwie do tych z pianki. Dodatkowo tworzywo EVA zapewnia ochronę w temperaturach skrajnie niskich, a jego wytrzymałość sięga nawet minus 50 stopni. Jednak nie znaczy to, że gumowce damskie z PCV zupełnie nie nadają się do pracy w ujemnych temperaturach. Można je bowiem doposażyć w filcowe wkłady, czyli ocieplacze, które wkłada się na stopę. Dzięki temu jest ona chroniona przed przemarzaniem. Oczywiście tu pojawia się pytanie czy takie modele sprawdzą się dla Ciebie. Wkłady musisz bowiem co pewien czas prać w pralce, a z gumowcami z pianki nie ma aż tyle zachodu, gdyż wystarczy je wyczyścić.

Wzmocnienia w gumowcach są ważne do pracy w trudnych warunkach

Jak już nadmieniliśmy gumowce mogą być wyposażone w podnosek i wkładkę antyprzebiciową. Tutaj do wyboru są dwie możliwości. Mogą być one bowiem wykonane z metalu lub kompozytu. Niewątpliwie te drugie sprawdzą się w miejscach, gdzie wymagane jest obuwie damskie metal free. Jednak ma ono znacznie więcej zalet. Kompozyt jest lekki, zatem nie sprawia, że obuwie jeszcze bardziej ciąży na nogach, co przy wielogodzinnej pracy w trudnych warunkach jest bardzo istotne. Zarówno metalowe, jak i kompozytowe wzmocnienia mogą mieć różną wytrzymałość. W przypadku obuwia zawodowego jest to 100 J, a w profesjonalnym obuwiu roboczym – 200 J. Takie elementy chronią nie tylko przed siłą uderzenia, ale również zgniatania odpowiednio 10 kN w butach taktycznych i 15 kN w gumowcach damskich roboczych.

Na sam koniec warto poruszyć jeszcze kwestię designu, wszak on dla każdej kobiety bardzo się liczy. Gumowce damskie z tworzywa EVA ze względu na strukturę materiału są wykonywane w jednolitych kolorach. Z kolei w przypadku tych z PVC możliwy jest wybór zarówno jednokolorowych, jak i tych wzorzystych. Jeśli chodzi o podeszwę, to w obydwu przypadkach może być zarówno klasyczna, czarna, jak i kolorowa. Zatem tylko od Ciebie zależy, jaki model wybierzesz. Możesz wziąć pod uwagę design, jak również parametry wytrzymałościowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij