Idealny facet według kobiet – czy można sprostać ich wymaganiom? Krótkie rozważania z przymrużeniem oka

Mówi się, że kobieta jest zmienna i często niezdecydowana, jednak co do idealnego faceta z pewnością może bardzo szybko wymienić długą listę cech, którymi powinien się odznaczać. Dotyczy to zarówno statusu społecznego, podejścia do życia, charakteru, jak i wyglądu, zwykle w tej kolejności, choć trzeba przyznać, że taki kształt owa lista przybiera wraz z większą dojrzałością. Z wiekiem cech idealnego faceta również przybywa, złośliwi panowie powiedzieliby, że odwrotnie proporcjonalnie do kobiecego wdzięku. Zatem, co ów delikwent ma począć, aby sprostać tym wielu wymaganiom? Oto nasze krótkie rozważania na temat ideału faceta, z przymrużeniem oka.

Gruby portfel? Niekoniecznie, bo może być slim, wypełniony złotymi kartami

„Skóra, fura i komóra” – tak określano archetyp mężczyzn podobających się interesownym kobietom. Oczywiście kobiety nie są aż tak powierzchowne, wszak nie każdej podoba się typ mafioso w Lamborghini. Jednak mężczyzna w dobrze skrojonym garniturze i eleganckim samochodzie, niekoniecznie sportowym już owszem. I to wcale nie jest interesowność, wszak nie od dziś wiadomo, że status społeczny ma znaczenie. Nie oznacza to oczywiście, że szansę mają tylko mężczyźni z grubym portfelem wypełnionym złotymi kartami, ale chodzi o to, że bezpieczeństwo materialne ma znaczenie. Nie mamy na myśli tego to, że kobieta chce leżeć i pachnieć, ale o to, że może się rozwijać zawodowo, a jednocześnie czuć oparcie w swoim partnerze. Nie można wszak ukrywać faktu, że ciągle żyjemy w społeczeństwie patriarchalnym, gdzie to mężczyzna ma zapewnić byt rodzinie, a kobieta może mu ewentualnie w tym pomóc…

Facet powinien być pracowity, bo jak mawiały babcie: „z pięknej miski się nie najesz”

Kolejną cechą jaką powinien odznaczać się idealny mężczyzna jest oczywiście pracowitość. Tutaj również w pewnym sensie bierze się to z patriarchalnego wychowania, ale przecież nikt nie powinien być leniem. Jeśli kobieta zobaczy na profilu mężczyzny hasło: „Szlachta nie pracuje”, to raczej na pewno nie potraktuje takiego poważnie, gdy rzeczywiście wyznaje takie zasady, nawet jeśli będzie piękny jak Adonis. Pociąg fizyczny bardzo szybko się kończy, kiedy przychodzi proza życia i rachunki do zapłacenia. Żadna kobieta, nawet ta najbardziej wyzwolona feministka, nie chce utrzymywać swojego faceta. Bo panowie, walczyłyśmy i walczymy o równouprawnienie, ale nie w takim stylu…

Opiekuńczy macho czy usłużny pantoflarz, a może jedno i drugie?

Dochodzimy do kolejnych kwestii charakterologicznych. Zatem kto podoba się kobietom – opiekuńczy macho czy usłużny pantoflarz? Jak możecie się domyślić tu nie jesteśmy jednomyślne. Jednak w przyrodzie zawsze ważna jest równowaga. Zatem kiedy trzeba mężczyzna ma być oparciem dla kobiety, ale równocześnie nie powinien zawsze kwestionować jej zdania, czy próśb. Właściwie nigdy nie powinien tego kontestować. Zatem panowie, odkurzanie, mycie podłóg, zmywanie naczyń, prasowanie, a nawet gotowanie to wcale nie są mało męskie zajęcia. Zatem idealny mężczyzna bez ociągania się idzie wynieść śmieci, sam prasuje swoje koszule, a kiedy kobieta wraca zmęczona po całodniowym, weekendowym shoppingu czy wizycie u fryzjera, wszak te zajęcia bardzo męczą, czeka na nią z gotowym obiadem. Na dodatek wieczorem zamiast oglądać kilkunastu facetów biegających za kawałkiem skóry, włącza swojej partnerce ulubiony serial. Oczywiście tu nieco przesadzamy, jednak wszak o ideał tu chodzi…Tak, tak wiemy, tę ostatnią kwestię łatwo jest rozwiązać, przecież wystarczy kupić dwa telewizory.

Wygląd? To sprawa trzeciorzędna, gdyż…

…jak mówi słynne porzekadło: facet powinien być tylko trochę ładniejszy od świni. Jeśli więc spełniasz wszystkie wyżej wymienione kryteria, to możesz nawet wyglądać jak…przeciętny Polak. Oczywiście to, że chcemy, byście to Wy czekali na nas aż wyszukujemy się przed wyjściem nie oznacza, że w ogóle nie macie o siebie dbać. Zatem ideał dba o siebie, ale nie w nachalny sposób. Zatem nie używa fluidów, czy kredek do oczu, nie korzysta też z medycyny estetycznej, ale wie co to pomada do włosów. Tu szczególnie polecamy męskie kosmetyki layrite, które łatwo zmyć z włosów, nie to co nadmiar żelu, który nawiasem mówiąc wygląda fatalnie. Jeśli zatem jeszcze masz co stylizować, bo z powodu naszych wygórowanych wymagań nie wypadły Ci jeszcze wszystkie włosy z głowy, to zdecydowanie postaw na layrite. Oczywiście muszą być w miarę gęste, bo jeśli już niewiele pozostało, to lepiej zgolić włosy i zapuścić zarost. Fryzura powinna być na tyle dobrze wykonana, aby stylizacja naprawdę zajmowała Ci chwilę, bo nic tak nas nie irytuje jak długie zajmowanie łazienki.

Nie łudzimy się, że istnieją ideały. Zatem nawet jeśli masz trochę wad, ale nie oglądasz się za innymi, nie tylko przy swojej kobiecie, a ponadto jesteś pracowity i chcesz rozwijać się zawodowo, masz swoje zainteresowania i nie musisz wszystkiego robić z partnerką, a także nie uważasz, że niektóre zajęcia są mało męskie i pomagasz bez szemrania, to masz szansę zasłużyć na miano przyzwoitego partnera.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij