Jak znaleźć najlepszą firmę zajmującą się obsługą informatyczną

Jak znaleźć najlepszą firmę zajmującą się obsługą informatyczną?

Prowadzenie działu informatycznego w firmie generuje spore koszty i choć pod pewnymi względami warto mieć informatyka na miejscu. To jednak administrowanie serwerami może odbywać się z zupełnie innego miejsca, wszak pozwala na to technologia. Obsługa informatyczna we Wrocławiu to coraz częściej outsourcing IT, który opłaca się zarówno dużym podmiotom gospodarczym, jak i małym przedsiębiorcom. W dzisiejszym poradniku doradzimy, jak znaleźć najlepszą firmę zajmującą się obsługą informatyczną.

Zwróć uwagę na doświadczenie

development ITKiedy już wiesz, że chcesz skorzystać z usług zewnętrznej firmy IT, musisz zastanowić się, jakimi kanałami jej poszukiwać. Oczywiście najprościej szukać w sieci za pośrednictwem wyszukiwarki. Jednak mnogość wyboru może przyprawić o zawrót głowy, więc już na samym początku trzeba dokonać jakiejś selekcji. Do naszego zapytania możemy dodać słowo: „opinie”. Wtedy uzyskamy już dostęp do konkretnych ocen firm korzystających z outsourcingu IT. Oczywiście takowe uzyskamy również na stronie danej firmy IT, najczęściej w zakładce typu: referencje czy partnerzy. Jeśli nie ma szerszych informacji to języka można zaczerpnąć właśnie u prezentowanych tam firm. Im bogatsze portfolio i większe czy bardziej zaufane podmioty współpracujące, tym większa szansa, że trafiliśmy właśnie na dobrą ofertę.

Koszty nie powinny grać głównej roli, ale z pewnością są ważne…

Jeśli zweryfikujesz już doświadczenie firmy zajmującej się obsługą informatyczną, to możesz przejść do ważnej kwestii, czyli poproszenia o wycenę. Koszty są ważne zwłaszcza dla małych firm. Warto porównać ze sobą kilka ofert, ale biorąc pod uwagę nie tylko samą cenę, ale również dotychczasową historię firmy i opinie o niej. Trzeba bowiem zauważyć, że powierzasz tej firmie coś najważniejszego dla Twojego przedsiębiorstwa, a mianowicie bezpieczeństwo informatyczne, a ono w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia.

Audyt IT ma duże znaczenie

klawiatura laptopaNa samym początku, jeśli jeszcze masz pewne wątpliwości albo nie wiesz na jaki zakres usług się zdecydować, możesz poprosić o audyt IT. Firma zewnętrzna przeanalizuje systemy informatyczne w Twojej firmie pod względem bezpieczeństwa, a także występujących błędów i uchybień, nawet tak prozaicznych jak brak aktualizacji systemu. Przede wszystkim jednak służy on sprawdzeniu, jakie luki kryją się w systemie i znalezieniu jak najlepszych narzędzi, które mogą ten stan naprawić. Audyt może służyć również usprawnieniu systemu pod względem komunikacji zarówno z poszczególnymi działami, jak i kontrahentami. Jego rezultatem może być nawet stworzenie nowego oprogramowania albo uzupełnienie obecnego o nowe przydatne wtyczki i dodatki systemowe. Wszystko służy temu, by w konkurencyjnej branży nie pozostawać w tyle. Jeśli audyt wypadnie pomyślnie można zacząć wdrażanie nowych rozwiązań, które najpierw będą testowane, zanim staną się integralną częścią systemu informatycznego. Oczywiście już na etapie audytu należy zabezpieczyć się przed wyciekiem wrażliwych danych i przygotować umowę z klauzulę poufności.

Jasno określ warunki współpracy w umowie

Nie ważne czy współpraca ma za zadanie jednie usprawnić system informatyczny i jest czasowa czy też długoterminowa, trzeba zadbać o określenie warunków współpracy. Bardzo ważna jest komunikacja z firmą świadczącą outsourcing IT. Jeśli jest taka potrzeba, to firma świadcząca takie usługi w ramach współpracy może czasowo oddelegować swojego pracownika do firmy, np. w ramach przeprowadzenia szkoleń w zakresie systemu informatycznego. Komunikacja nie musi odbywać się jedynie zdalnie i można ustalić okresowe spotkania czy telekonferencje, które posłużą do podsumowania dotychczasowych działań czy bardziej szczegółowego omówienia zmian, które chce się wprowadzić.

Znalezienie odpowiedniej firmy świadczącej usługi obsługi informatycznej we Wrocławiu nie musi być trudnym zadaniem. Wystarczy poświęcić odrobinę czasu na przejrzenie referencji, a także sprawdzenie jak sprawnie działa firma w ramach audytu IT. Dzięki temu długofalowa współpraca może układać się bez zarzutu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij