Jedzenie na miarę potrzeb

Jedzenie na miarę potrzeb

Każdy właściciel czworonoga stara się dbać o jego zdrowie i kondycję. Wszak opieka jest przecież pochodną miłości i to na dodatek okazywaną codzienną. W efekcie niezwykle ważny jest wybór odpowiedniej karmy. Ta powinna odpowiadać na potrzeby i być dobrana do rasy, wieku, aktywności czy też problemów zdrowotnych. Z drugiej strony w sklepach znaleźć można szereg tak różnorodnych produktów, że w tym natłoku bardzo łatwo się pogubić. Dobór karmy warto również skonsultować z weterynarzem.

  1. Jaką karmę dla psa wybrać?
  2. Czytaj skład
  3. Ważny jest smak!

Jaką karmę dla psa wybrać?

Przy podejmowaniu decyzji, jaką karmę wybrać z oferty Zoopers, z pewnością warto wziąć pod uwagę wiek psa, jego rasę, masę, potrzeby, styl życia. Dla wielu osób istotny będzie również czynniki ekonomiczny. Najczęściej pierwszym dylematem będzie to, czy postawić na karmę mokrą czy suchą. Poza tym najważniejszym aspektem, na którym powinniśmy się skupić będzie oczywiście skład i dlatego analiza etykiety jest tak ważna. Nie ulegajmy reklamie, poleceniom, a sprawdzajmy, co dajemy psu do jedzenia. Sami przecież na co dzień przykładamy do tego dużą uwagę.

Szczególną uwagę musimy zwrócić na ilość białka w karmie. Powinno być pochodzenia zwierzęcego, ponieważ układ trawienny psa zdecydowanie lepiej sobie z nim poradzi. Pewną informacją może być również to, ile jest mięsa w produkcie. Ten parametr określa się procentowo.

Czytaj skład

Tak jak w przypadku produktów dla ludzi także karmy zwierzęce muszą mieć stosowne etykiety. Kolejne składniki są umieszczane w kolejności odpowiadającej procentowej zawartości w karmie. Mięso więc powinno się pojawić na pierwszym miejscu. Im go będzie więcej, tym mniej będzie wypełniaczy w postaci zbóż, kasz, makaronów. A te mogą zawierać alergeny, które nie będą dobre dla psa, poza tym duża ilość skrobi zaburza proces trawienny i może zaburzać wchłanianie.

Ważny jest smak!

Poza tym w psiej diecie należy zadbać również o obecność warzyw takich jak na przykład  marchew, buraki, brokuł, dynia, kalafior, szparagi oraz owoców – jabłek, gruszek, malin, arbuza, melona, bananów i innych. W dobrych karmach znaleźć ich można dość sporo. Poza tym trzeba pamiętać, że jedzenie psu musi smakować. Z tego punktu widzenia bardziej aromatyczna jest ta mokra i ją zazwyczaj pupil będzie chętniej jadł. Poza tym każdy ma swój gust i nie ma dobrych połączeń smakowych dla każdego, dlatego warto przed zakupem dużego opakowania przetestować różne rozwiązania – na przykład zdecydować się na małe saszetki różnych karm.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij