odżelaziacz wody

Odżelaziacz wody – oszczędność w dłuższej perspektywie

Kiepską jakość wody bardzo łatwo rozpoznać po rdzawym kolorze i charakterystycznym, nieprzyjemnym zapachu. Niestety jest to dość powszechny problem. Te niekorzystne cechy wody są skutkiem wysokiego stężenia nagromadzonych pierwiastków, takich jak żelazo i mangan. Jeżeli zawartość tych pierwiastków przekracza dopuszczalne normy, może to doprowadzić do uszkodzenia sprzętów AGD. Jest również doskonałą drogą do namnażania się bakterii, mających niekorzystny wpływ na paznokcie i skórę. Taką wodę powinno się więc uzdatnić. Poprawi to jej jakość, użytkownikom zaś zapewni bezpieczeństwo.

Jak odżelazić wodę?

Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie odpowiednich urządzeń. Przykładem takiego rozwiązania jest odżelaziacz wody. Jest on zbiornikiem przepływowym wykonanym z materiałów, które nie ulegają korozji? Posiadają szereg filtrów oraz aeratory, których zadaniem jest napowietrzanie wody, by zapoczątkować proces wytrącania związków chemicznych. Zespół filtracyjny może być jednowarstwowy lub wielowarstwowy. Filtry oddzielają mangan i żelazo z napowietrzonej wody.

Jakie są zalety?

Przede wszystkim, należy zaznaczyć, że odżelaziacz wody jest urządzeniem, które powinno byś stosowane stale. Daje to najlepsze efekty. Niezdecydowanych, być może przekonają korzyści, jakie można zauważyć. Należą do nich zmiękczenie wody, które chroni sprzęty i instalacje wodociągowe, które mają bezpośredni kontakt z wodą. Dzięki temu mają dłuższą żywotność. Obserwuje się też większą oszczędność. Twarda woda gorzej przewodzi ciepło. Zatem zmiękczenie jej, pozwala łatwiej ją ogrzać. Odżelazianie eliminuje kamienny osad, który jak wiemy, jest bardzo trudny do usunięcia. Dodatkowo zabezpiecza skórę i paznokcie.

Te właściwości sprawiają, że urządzenia te są powszechnie stosowane w instalacjach wodociągowych zaopatrujących indywidualnych odbiorców, zakłady przemysłowe, gospodarstwa rolne, a także w stacjach uzdatniania wody oraz w jednostkowych instalacjach hydroforowych, które czerpią wodę z własnego, niezależnego ujęcia.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij