Pomoc drogowa – kiedy warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Każdy posiadacz auta może stanąć przed wyzwaniem, jakim jest awaria samochodu na drodze. O ile część z tych problemów może on rozwiązać samemu, to niektóre z sytuacji wymagają skorzystania z profesjonalnej usługi, jaką jest pomoc drogowa.

Pomoc drogowa – co warto wiedzieć podczas awarii na drodze?

Pomoc drogowa, jaką świadczą wyspecjalizowane w tym zakresie firmy, obejmuje wsparcie udzielane kierowcom podczas awarii samochodu. Niezależnie od rodzaju awarii, która zmusi kierowcę do zatrzymania pojazdu podczas trasy, należy pamiętać o tym, że daną drogą poruszają się także inni uczestnicy ruchu. A zatem, wezwanie pomocy drogowej, którą świadczy np. firma Pomoc Drogowa Speed Bus Dariusz Mazur, nie powinno być zatem naszym jedynym działaniem. To właśnie dlatego ważne jest, by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa na drodze poprzez wykonanie odpowiednich czynności. Co ważne, procedury konieczne podczas sygnalizowania awaryjnego postoju zostały szczegółowo opisane w kodeksie drogowym. Jak należy działać w kryzysowej sytuacji? Przede wszystkim, trzeba zadbać o to, by:

 • włączyć światła awaryjne (a w przypadku ich braku – uruchomić światła pozycyjne),
 • zadbać o umiejscowienie trójkąta odblaskowego w odległości około 100 metrów za pojazdem (na autostradach oraz drogach ekspresowych; w przypadku pozostałych dróg poza obszarem zabudowanym odległość ta nie powinna być mniejsza niż 30 metrów ani większa niż 50 metrów) za pojazdem. W przypadku awarii na terenie obszaru zabudowanego należy umieścić trójkąt tuż obok unieruchomionego samochodu, w odległości nie większej niż 1 metr.

Działania te należy podjąć, aby poinformować zbliżających się kierowców o utrudnieniach, które powstały na drodze w wyniku pojawienia się na niej unieruchomionego pojazdu. W przeciwnym wypadku, oprócz problemów z uszkodzonym autem, kierowca musi liczyć się z możliwością otrzymania mandatu, a nawet – odholowaniem pojazdu przez policję.

Pomoc drogowa może przydać się w najbardziej niespodziewanym momencie

Pomoc drogowa może przydać się w najbardziej niespodziewanym momencie.

Co obejmują usługi świadczone w ramach pomocy drogowej?

Aby zaradzić różnorodnym problemom zgłaszanym przez kierowców, firmy świadczące w obecnych czasach usługi w zakresie pomocy drogowej starają się stale poszerzać asortyment swoich ofert. Niezależnie od rodzaju świadczonych usług, profesjonalna pomoc drogowa ma następujący cel: usunięcie unieruchomionego pojazdu z drogi i sprawienie, aby jego kierowca mógł dotrzeć do celu. Mimo to, wśród wielu kierowców (nawet tych bardzo doświadczonych!) wciąż króluje stereotyp, zgodnie z którym pomoc drogowa obejmuje tylko i wyłącznie usługi polegające na holowaniu pojazdu. Tymczasem, sytuacja przedstawia się zgoła inaczej, bowiem pomoc drogowa to także między innymi:

 • dowóz paliwa w przypadku tych kierowców, w przypadku których auta są sprawne, a jedynym problemem jest pusty bak,
 • dostarczenie auta zastępczego w sytuacji, gdy uszkodzone auto będące własnością kierowcy doznało tak poważnej awarii, że nie można dokonać nawet doraźnej naprawy na drodze. W takiej sytuacji koniecznych napraw musi dokonać warsztat mechaniczny; na szczęście, dzięki przysłaniu samochodu zastępczego możliwe jest dotarcie kierowcy do wcześniej ustalonego celu,
 • usługi serwisowe (mechaniczne, elektryczne itd.). Ponieważ usługi te mogą być świadczone na drodze, oznacza to, że w kilka chwil po naprawieniu kierowca będzie mógł kontynuować przerwaną podróż. Niestety, takie rozwiązanie – najlepsze z punktu widzenia kierowcy – może zostać zastosowane głównie w przypadku drobnych awarii.

Po przedstawieniu przykładowych zadań wykonywanych przez firmy świadczące usługi w zakresie profesjonalnej pomocy drogowej staje się jasne, że holowanie pojazdu jest w pewnym sensie ostatecznością – dochodzi do niego dopiero wówczas, gdy nie jest możliwe dokonanie naprawy na miejscu.

Pomoc Drogowa Speed Bus Dariusz Mazur, czyli cenne wsparcie w każdej sytuacji

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia, jakie oferuje w ramach prowadzonej działalności przedsiębiorstwo: Pomoc Drogowa Speed Bus Dariusz Mazur? Istnieje wiele powodów, dla których pomoc drogowa ze strony pracowników właśnie tej firmy jest szczególnie cenna:

 • cenne doświadczenie, które zostało zdobyte dzięki wieloletniej współpracy i rozwiązywaniu różnorodnych problemów zgłaszanych przez klientów. Niezależnie od tego, czy kierowcy borykają się z typowymi problemami, czy też zgłaszają nietypowe sytuacje, pracownicy firmy: Pomoc Drogowa Speed Bus Dariusz Mazur zawsze stają na wysokości zadania,
 • nowoczesny tabor składający się z autolawet i holowników,
 • sprawność działania – pracownicy są dostępni 24 godziny na dobę, dzięki czemu nawet usterka, która pojawi się w sobotni wieczór, może zostać z łatwością naprawiona,

oraz wiele innych. Dlatego, jeśli jesteś zainteresowany szczegółami warunkami współpracy w zakresie pomocy drogowej – kontakt z pracownikami jest dobrą decyzją. W jaki sposób skontaktować się z pracownikami firmy: Pomoc Drogowa Speed Bus Dariusz Mazur? Istnieje kilka rozwiązań:

 • kontakt osobisty w siedzibie przedsiębiorstwa (atrakcyjna, łatwo dostępna lokalizacja przy ulicy Krzemionki 4 na terenie Lublina),
 • e-mailowy: pomocdrogowa.lublin@wp.pl,
 • telefoniczny: 607-804-811.

Podsumowanie

Czy profesjonalna pomoc drogowa jest niezbędna dla kierowców? Odpowiedź brzmi oczywiście: tak, choć niektórzy mogą twierdzić, że korzystanie z tego typu usług stanowi przejaw wygodnictwa. W krytyce tej nie ma wiele racji, gdyż najlepszym sposobem na pozyskanie wsparcia podczas kryzysowej sytuacji na drodze jest właśnie pomoc drogowa świadczona przez firmę.

Czy kontaktowanie się ze znajomymi po to, by pomogli w holowaniu auta jest dobrym pomysłem? Zapewne w niektórych sytuacjach jest to rozsądna alternatywa (np. w przypadku, gdy awaria lub pusty bak zaskoczyły kierowców w pobliżu domu), należy jednak mieć na uwadze, że znajomi mogą być pochłonięci własnymi obowiązkami, a holowanie auta nie jest – z punktu widzenia kierowcy pojazdu holującego – prostą czynnością i wymaga nieco wprawy. To właśnie te powody sprawiają, że skorzystanie z usług firmy: Pomoc Drogowa Speed Bus Dariusz Mazur jest zalecanym rozwiązaniem. Oczywiście, w trosce o klienta, życzymy, aby do takich awaryjnych sytuacji dochodziło możliwie jak najrzadziej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij