Szybkie sposoby i łatwe rozwiązania dotyczące pielęgnacji tatuażu tego nowego i kilkuletniego

Wykonywanie tatuaży jest coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób chce w ten sposób wyrazić siebie, a także się wyróżnić. Dobrze wykonana dziara może prezentować się niczym dzieło sztuki. Jednak, aby tak było już na samym początku trzeba o nią odpowiednio zadbać. Jak to zrobić, a także co jest istotne w późniejszej pielęgnacji kilkuletniego tatuażu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

Po pierwsze: częste mycie i wymiana opatrunku

Świeżo wykonany tatuaż jest raną, dlatego trzeba dbać o jej właściwe gojenie, by nie wdało się zakażenie. Jest to tym ważniejsze, że skóra broni się przed tuszem wprowadzonym pod nią, ropieje, krwawi, a w dalszej kojeności pojawiają się strupki. Po wykonaniu tatuażu tatuażysta myje tatuaż z resztek krwi i osocza, a następnie natłuszcza tatuaż kremem przyspieszającym gojenie. Zanim zrobi opatrunek wykonuje zdjęcie swojego dzieła. To wtedy kolory są najbardziej wyraziste. Później nakładana jest folia do tatuażu paroprzepuszczalna. Po kilku godzinach należy ją zdjąć, przemyć tatuaż przy użyciu łagodnego żelu do mycia poleconego przez tatuażystę i zmycie go letnią wodą. Następnie tatuaż należy osuszyć przy użyciu jednorazowego ręcznika bezpyłowego. Następnie nakłada się krem i opatrunek. Później, po kilku godzinach znów konieczne jest pielęgnowanie tatuażu kosmetykami.

Po drugie: nawilżanie, by ograniczyć proces łuszczenia się

Naturalną sprawą jest, że z powodu gojenia, a także naturalnych procesów zachodzących w organizmie skóra się łuszczy. Jednak nie powinna łuszczyć się przesadnie. Może to spowodować rozmycie pigmentu czy zniszczenie konturów tatuażu w okresie jego gojenia. Dlatego należy pamiętać o regularnym nawilżaniu. Pielęgnowanie tatuażu powinno mieć miejsce co 2 maksymalnie 3 godziny. W nocy warto oszczędzić miejsce, gdzie wykonany jest tatuaż i jeśli to możliwe spać na drugim boku, gdzie nie ma świeżego tatuażu. Kremy i maści do tatuażu mają właściwości silnie nawilżające. W ich składzie znajduje się między innymi masło shea czy też olej migdałowy, kokosowy czy panthenol. Kosmetyki należy wcierać delikatnie i stosować według zaleceń producenta.

Po trzecie: ochrona tatuażu i skóry przed czynnikami drażniącymi i wydłużającymi gojenie

Bez wątpienia pielęgnowanie tatuażu w pierwszych dniach jest czasochłonne. Jednak to nie wszystko, co należy wiedzieć. Aby tatuaż dobrze się zagoił potrzebna jest ochrona przed substancjami drażniącymi i wydłużającymi gojenie. Co mamy na myśli? Przede wszystkim chlor, a także promieniowanie w solariach oraz naturalne promieniowanie UV. Nie można zatem korzystać z basenu, solarium, ale i kąpieli słonecznych. Zabroniona jest też sauna, która przesusza skórę. Nie można również sięgać po alkohol, który rozrzedza krew i może w pierwszych dniach spowodować nawet rozmycie tatuażu. Tatuaż należy chronić wszelkimi dostępnymi sposobami i środkami: kremy i maści do tatuażu, żele do mycia tatuażu, a także folie do tatuażu to absolutne must have. A jak należy chronić tatuaż, który już jest wygojony?

Po czwarte: ochrona tatuażu zagojonego przed promieniowaniem UV

Kilkuletni tatuaż także wymaga właściwej ochrony. Pod wpływem promieniowania UV kolory mogą stać się wyblakłe i mało wyraziste. Nie można zatem zapomnieć o codziennej ochronie przed jego szkodliwym działaniem. Tu rekomendujemy kremy UV 50+, które chronią twoją skórę przez około 10-12 godzin. Zatem nawet długotrwałe przebywanie na słońcu, gdy posmarujesz tatuaż przed wyjściem nie powinno mu zaszkodzić. Dlaczego ochrona jest tak długa. Bezpieczna ekspozycja na słońce to 15 minut. Jeśli ten czas pomnoży się przez pięćdziesięciokrotną ochronę, to wychodzi, że krem ochroni skórę właśnie przez 12 godzin. Oczywiście takim kremem należy pokryć nie tylko tatuaż, ale wszystkie odsłonięte części ciała.

W procesie gojenia ważne jest by skóra nadmiernie się nie pociła. Dlatego najlepszym czasem na wykonanie tatuażu nie jest lato, a właśnie jesień czy zima. Trzeba również pamiętać o noszeniu luźniejszej odzieży, aby nie podrażniać rany także przez materiał przyklejający się do skóry. Jeśli prawidłowo pielęgnujesz tatuaż, to będzie on w nienagannym stanie przez wiele lat.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij