Tania, dobra i niezawodna – poznajcie najlepsze modele kosiarek w korzystnej cenie

Szukasz urządzenia do koszenia trawnika, które będzie nie tylko wydajne, ale również niezawodne, a do tego niedrogie? W dzisiejszym poradniku przedstawimy Ci najlepsze modele kosiarek, w które warto zainwestować. Przy okazji mają naprawdę przystępne ceny. Zatem do dzieła!

Czym powinna charakteryzować się dobra kosiarka elektryczna do ogrodu?

W naszym subiektywnym rankingu weźmiemy pod uwagę kosiarki elektryczne. To modele, które świetnie sprawdzają się do małych i średnich ogrodów. Trzeba tu zwrócić uwagę na długość kabla, choć oczywiście można zawsze skorzystać z przedłużacza. Decydując się na kosiarkę elektryczną, warto zadbać o to, by na elewacji pojawiło się gniazdko elektryczne. Może być ono ukryte, szczelnie i trwale zamontowane, dzięki użyciu odpowiedniego osprzętu zapobiegającego jego wyrwaniu, czyli puszki do dociepleń. Wracając jednak do kosiarki, powinna być ona wyposażona w wysokiej jakości silnik elektryczny, a ponadto gwarantować regulację wysokości koszenia i uchwytu. Kosiarka bez kosza na ścinki traw to już prawdziwy przeżytek, dlatego koniecznie trzeba zadbać by była w niego wyposażona. Przyda się także funkcja mulczowania trawy.

Top 1: AL-KO Kosiarka Elektryczna Classic 3.85 E Silver 1300 W 38 cm

Jako pierwszy chcemy polecić produkt AL-KO Kosiarka Elektryczna Classic 3.85 E Silver 1300 W 38 cm. Jest to model, który kosztuje ok. 420 zł. Jej zaletą jest kompaktowy rozmiar, a także obecność kosza na trawę o pojemności 40 litrów ze wskaźnikiem wypełnienia. Dzięki temu wiesz, kiedy należy go opróżnić i skoszoną trawę przesypać do worka na odpady zielone. Nadaje się do średnich trawników o powierzchni do 500 m2. Dużym atutem tego modelu jest także trzystopniowa osiowa regulacja wysokości koszenia w zakresie od 20 do 60 mm. W ten sposób kosiarka nadaje się do każdego typu trawnika, zarówno tego sportowego, jak i ozdobnego. Ponieważ szerokość koszenia wynosi 38 cm, kosiarka może skosić także wąskie pasy zieleni w Twoim ogrodzie. Dzięki ergonomicznej obudowie możliwej jest dokładne koszenie nawet tuż obok murów i ogrodzeń. Koła zapewniają dobrą przyczepność w związku z tym prowadzenie kosiarki jest komfortowe.

Top 2: Daewoo DLM 1800 E Kosiarka Elektryczna 1600 W

Jeśli za kosiarkę elektryczną do ogrodu chcesz zapłacić ok. 500 zł, to możesz zdecydować się na model Daewoo DLM 1800 E 1600 W. Już sama nazwa wskazuje, że to model z silnikiem elektrycznym o mocy 1600 W. W tym modelu także możesz liczyć na pojemny kosz na skoszoną trawę ze wskaźnikiem wypełnienia. Wysokość koszenia możesz regulować za pomocą specjalnej dźwigni. Mamy tu do czynienia z aż 6-stopniową regulacją w zakresie od 25 do 65 mm, co pozwala na pielęgnację zarówno trawnika sportowo-rekreacyjnego, jak i typowo ozdobnego. Szerokość koszenia w tym modelu wynosi 38 cm. Można zatem kosić pasy zieleni o tej właśnie szerokości wokół rabat i ścieżek. Atutem jest niski poziom hałasu tego urządzenia, a także składana rączka. Ta ostatnia cecha sprawia, że kosiarka zajmuje niewiele miejsca, zatem jej składowanie nie jest problematyczne.

Top 3: Gardena 5034-20 Kosiarka Elektryczna PowerMax 1400/34

W naszym rankingu najlepszych kosiarek elektrycznych w niskiej cenie nie mogło zabraknąć produktu Garddena 5034-20 PowerMax 1400/34. Jest to kosiarka o mocy 1400 W, która ma szerokość roboczą wynoszącą 34 cm, zatem można przy jej użyciu kosić najwęższe pasy zieleni. Kosz na skoszoną trawę ma tutaj pojemność 40 litrów. Wysokość koszenia można ustawić na pokrętle, wystarczy je wcisnąć i przekręcić, a dostępny zakres to od 20 do 60 mm. Zatem i ta kosiarka sprawdzi się do każdego typu trawnika. Koła wyposażone są w specjalny bieżnik polepszający przyczepność. Jest to urządzenie najdroższe spośród trzech prezentowanych, bowiem jego koszt to ok. 660 zł. Niemniej jednak dobre parametry techniczne i wytrzymałość, a także renoma firmy sprawiają, że to naprawdę dobry wybór.

Jeśli masz naprawdę wąskie pasy zieleni do wykoszenia i dwa pierwsze modele są zbyt szerokie, to kosiarka elektryczna od Gardeny sprawdzi się doskonale. Ze względu na obecność ogrodzenia, warto postawić na model, który wjedzie do samego końca i skosi trawę tuż przy nim. Każdy niewątpliwie zapewnia wygodą regulację wysokości koszenia, a także pojemny koszt na skoszoną trawę. Wysokiej jakości kosiarki, niezależnie od wyboru, na pewno posłużą na lata.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij