Wieszak do przedpokoju – jak go dobrać?

Przedpokój to trudna przestrzeń do zaaranżowania. Zazwyczaj jest ona bardzo mała, przeważnie nie ma okien jedynie dużą ilość drzwi, które prowadzą w najdalsze zakamarki naszego mieszkania czy też domu. Nie jest to pokój, a jednak czy aby na pewno? Jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzą nasi goście. Chcemy, aby wyglądał przestrzennie, jasno, ciepło. Był wizytówką naszego domu witając godnie tych, których zapraszamy do nas. Dlatego aranżując go powinniśmy zwracać uwagę na każdy choćby malutki element znajdujący się w nim. Jednym z takich elementów jest wieszak.

Jakie typy wieszaków do przedpokoju możemy wyróżnić?

Wieszak będąc nieodzowny element każdego przedpokoju, pozwala nam na zachowanie porządku i utrzymanie estetyki w tym pomieszczeniu. Starajmy się dobrać taki wieszak, który kolorem, budową, wielkością będzie dla nas optymalnym rozwiązaniem. Od czego należy rozpocząć w takim razie? Wybierzmy typ wieszaka.

Możemy wybierać pomiędzy wieszakiem:

  • stojącym,
  • ściennym,
  • rozbudowanym.

Każdy z wyżej wymienionych typów ma swoje wady i zalety. Wybór dobrze dopasowanego wieszaka zależy od tego np. jakiej wielkości mamy przestrzeń do wykorzystania. Czy też jak liczna jest ilość osób, które będą z niego korzystać. Wieszaki mogą mieć różne kształty, mogą być wykonane z różnych materiałów. Tak naprawdę jedyne co nas może ograniczyć jest nasza fantazja.

ABC wykorzystania wieszaków do przedpokoju.

Oczywiście podstawowa funkcja to zawieszenie na nim ubrań w momencie przyjścia do domu. Ale ważne jest, aby tych ubrań nie było jednak za dużo. Postarajmy się zachować savoir-vivre w korzystaniu z niego. Wieszajmy na nim tylko obrania z aktualnego sezonu, jaki mamy – pozwoli to na uniknięcie nieestetycznych stert ubrań witających naszych gości, którzy nie będą mieli możliwości powieszenia swoich ubrań na nim. Dodatkowo bardzo ładnie jest, kiedy na wieszakach ściennych czy też stojących mamy typowe wieszaki wykorzystywane w szafach. Ubranie, który zostanie powieszone najpierw na takim wieszaku, a potem na wieszaku głównym będzie schludnie wyglądać, nie będzie potrzeby jego ponownego pracowania oraz nie będzie miało nieestetycznych wygięć w okolicach karku. Przy ubraniach ze skóry czy też kożuchach może takie wygięcie nawet doprowadzić do zniszczenia materiału w tym miejscu. Ciekawym pomysłem na wykorzystanie wieszaka jest również wieszanie na nim torebek. Wracając do domu wieszamy torebkę na przygotowanym do tego specjalnie wieszaku – pozwala nam to na szybkie odłożenie jej na miejsce i skraca czas poszukiwania torebki w momencie, gdy mamy taką potrzebę.

Podsumowując należy popatrzeć na wieszak do przedpokoju jako element aranżacji tego pomieszczenia. Dobranie odpowiedniego typu pozwoli, aby jego funkcjonalność mogła zostać wykorzystana optymalnie pozwalając nam z elegancją utrzymać porządek w tym jakże trudnym do zagospodarowania pomieszczeniu. Więcej na temat urządzenia przedpokoju czytaj tutaj.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij