Wybierz beżowy blond i zachwyć innych swoimi włosami

Wiele Pań marzy o odcieniach blondu na głowie, bo jest to kolor ponadczasowy. Blondynki zawsze zwracały na siebie uwagę, a biorąc pod uwagę bogatą paletę farb do włosów, można wyczarować na głowie dosłownie każdy odcień. Blond w ciepłej wersji to propozycja dla wielu kobiet.

Ciepłe odcienie blondu pasują do wielu typów urody

Blond w cieplejszych odcieniach jest dość bezpiecznym wyborem, choć najlepiej pasuje do trochę ciemniejszej cery. Bardziej niż stopień jasności cery, liczy się tutaj określenie jej temperatury, czyli tego czy jest to chłodna czy ciepła cera. Jednym ze sposobów jest porównanie twarzy na tle białej kartki i określenie jakie są dominujące odcienie na twarzy. Nie zawsze jednak chce się wybierać odcienie zgodne z typem urody, tylko na przykład z panującą modą. Nie jest powiedziane, że brunetka będzie źle wyglądać w jasnym blondzie. Jeśli dalej mamy wątpliwości, można spróbować wykorzystać wirtualne narzędzie od Garnier, służące do porównania koloru farby. Dzięki temu można wirtualnie „przymierzyć” dany odcień i zobaczyć czy w ogóle wchodzi on w grę. Wiele osób waha się czy farbować włosy, bo po prostu nie wie co im tak naprawdę pasuje. Dzięki takim narzędziom, takie zmartwienia pójdą w zapomnienie. 

Beżowy blond jako bezpieczny wybór wśród blondów

Jeden z odcieni blondów, na pograniczu ciepłej i zimnej palety barw, to właśnie beżowy blond. Jest to dość spokojny i neutralny kolor, który ma średnie nasycenie. Ten kolor rozświetli cerę i ociepli ją, a przy okazji pasuje zarówno do jasnej, jak i ciemnej karnacji. Blondynki mogą wykonać takie farbowanie samodzielnie przy użyciu farby do włosów, a brunetki będą musiały użyć rozjaśniacza. Dobrze jest wtedy szczególnie zadbać o cerę i używać kremów rozjaśniających, tak aby cera była lekko dopasowana do nowego koloru włosów. Zawsze należy pamiętać o tym, że włosy blond wymagają szczególnej pielęgnacji, szczególnie gdy w grę wchodziło rozjaśnianie. Powinny być dobrze nawilżone, bo widać na nich niedoskonałości bardziej niż na ciemnych włosach.

Spróbuj innych, ciepłych odcieni blondu

Nieco zbliżony kolor do beżowego blondu, to karmelowy blond. Jest to zdecydowanie ciepły kolor, może mieć odcienie miedzi, które widać w słońcu. Jest uznawany za naturalny w odbiorze, dlatego nie stwarza tak dużego kontrastu i jest również bezpiecznym wyborem. Karnacja powinna być ciepła, z kolei kolor tęczówki jest tutaj bez większego znaczenia. Takie farbowanie dla blondynek będzie również dość proste, bo jest to przejście na ciemniejsze tony, nie wymagające rozjaśniania. Dlatego blondynki tak często zmieniają odcień włosów w obrębie tej samej palety barw, bo są to zabiegi, które nie niszczą tak włosów. Brunetki muszą się już bardziej postarać i użyć rozjaśniacza. Zawsze przy użyciu rozjaśniacza trzeba szczególnie dbać i włosy w trakcie zabiegu, jak i po. Nawilżanie i regeneracja włosów po rozjaśnianiu pozwoli cieszyć się pięknymi pasmami. Natomiast  odcienie blondu są przyjemne w odbiorze i wyglądają promiennie u większości osób. Doskonale wyglądają latem, bo wpisują się w aktualną pogodę i zachwycają swoją lekkością. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij