Z naturalnym czy sztucznym włosiem Jakie pędzle do golenia wybrać

Z naturalnym czy sztucznym włosiem? Jakie pędzle do golenia wybrać?

Golenie metodą tradycyjną z użyciem brzytwy lub maszynki na żyletki zyskuje znów coraz więcej zwolenników. Oczywiście wymaga poświęcenia znacznie więcej czasu niż w przypadku golenia się maszynką elektryczną na sucho. Jednak zyskujemy znaczną zaletę, a nawet dwie, a mianowicie skórę bez podrażnień i brak wrastających włosów. Oczywiście aby to osiągnąć trzeba zadbać o odpowiednie zmiękczenie zarostu, a więc wyrobienie bardzo gęstej piany. Tu niezbędne są tygle i pędzle do golenia. Tylko jakie wybrać? Z naturalnym włosiem czy sztucznym?

Pędzle do golenia z naturalnym włosiem – powrót do korzeni

Argumentem za używaniem pędzla do golenia z naturalnym włosiem jest przywiązanie do tradycji, wszak jak mawiają niektórzy: „tak robili mężczyźni od dziada pradziada”. Zatem dla konserwatystów jedynym wyborem będzie włosie naturalne. Tutaj do wyboru jest włosie z dzika lub borsuka. To drugie uważane jest za najbardziej ekskluzywne i pożądane. To swoisty powrót do korzeni.

Pędzle do golenia z włosiem borsuka – co mamy do wyboru?

pędzel do golenia dla mężczyzn

Wbrew pozorom to jeszcze nie koniec wybierania. Jeśli zdecydujesz się na włosie borsuka masz trzy opcje do wyboru. Najbardziej ekskluzywne są pędzle do golenia z włosiem z części grzbietowej borsuka. Tam włosy są najbardziej miękkie i najdelikatniejsze, a jednocześnie również dość długie. Mają również specyficzną kolorystykę. Najdroższe pędzle posiadają pośrodku ciemniejszy pasek na włosiu, a jaśniejszy przy mocowaniu do trzonka, a także u dołu. Są to tzw. Super Badger. Takie włosy nie są mechanicznie podcinane przed umieszczeniem na trzonku. Zapewniają lekki naturalny peeling przed goleniem, a jednocześnie nawet mężczyźni o wrażliwej skórze mogą używać pędzli w nie zaopatrzonych. Kolejnym modelem pędzla z włosia borsuka jest Fine Badger. W nim włoski pochodzą z innych partii ciała i są nieco twardsze.  Taki pędzel do golenia dla mężczyzny różni się również kolorem od modeli Super Badger, a mianowicie włoski u nasady są jasnozłociste, a w większej części pędzla ciemnobrązowe. Pure Badger to pędzel, w którym włoski pochodzą z brzucha borsuka. Tutaj również końcówka jest ciemniejsza, jednak pomiędzy ciemnymi włosami, da się zauważyć, również jasne pasma, które występują u nasady. Ostatnią propozycję stanowi Finest and Two Band. Jest podobnej jakości do Super Badger, jednak w jego przypadku włoski są grubsze. Dwa pasma kontrastujące ze sobą są tu wyraźniej widoczne. Pędzle do golenia z włosiem borsuka pozwalają na szybkie i bardzo dokładne ubicie piany z mydła, a przy nakładaniu zapewniają delikatny masaż skóry.

A może pędzle z włosiem dzika?

Jeśli chodzi o włosie naturalne w pędzlach do golenia to możemy wybrać również włosie dzika. To korzystniejszy wybór pod względem ekonomicznym, jednak niepolecany tym mężczyznom, którzy mają wrażliwą skórę. Niestety włosie dzika jest bardzo twarde. Przez co odczuwalne jest wyraźne drapanie przy nakładaniu piany z mydła. Oczywiście są zwolennicy takiego peelingu. Gruboskórni mężczyźni, którzy nie mają problemów z podrażnieniami mogą jak najbardziej sięgnąć po takie pędzle.

Syntetyczne pędzle do golenia – niemal jak naturalne

Trzeba jasno powiedzieć, że pędzel do golenia z syntetycznym włosiem może być bardzo różnej jakości. Te od renomowanych producentów są niemal identyczne jak naturalne włosie borsuka. W związku z tym jest to doskonały wybór dla mężczyzn, którzy chcą spróbować naturalnego golenia, a nie uznają niczego pochodzenia zwierzęcego i są weganami. Są i tacy, którzy nie są całkowitymi jaroszami, ale jednak ze względów ekologicznych wolą sięgnąć po dobrej jakości syntetyczne włosie, które może zostać poddane recyklingowi, a dodatkowo jest niezwykle trwałe i może posłużyć na wiele lat. Alergicy są również w grupie tych, którzy nie mogą zdecydować się na pędzle do golenia z naturalnym włosiem. Warto zauważyć, że również zwolennicy twardszego włosia dzika, znajdą podobny syntetyk.

Nie jest istotne na jaki rodzaj włosia się zdecydujemy, jeśli wybieramy najwyższej jakości pędzle Super Badger lub ich odpowiedniki syntetyczne. W przypadku twardszego włosia modele syntetyczne zawsze powinny być nieco miększe od tych naturalnych, co może skłaniać do ich wybrania mężczyzn, którzy wolą silniejszy peeling, jednak bez zaczerwienionej skóry i podrażnień. Pędzel do golenia pozwala doskonale rozprowadzić pianę z mydła i zmiękczyć zarost. Dzięki temu golenie staje się znacznie łatwiejsze, choć dalej jest swoistym rytuałem, który wymaga postępowania krok po kroku bez przyspieszania żadnego etapu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij