Zapuść brodę na zimę. Poznaj powody dlaczego warto…

Wiele osób uważa, że zima to najlepszy czas na zapuszczanie brody i jest w tym wiele racji. Musisz jednak pamiętać, że broda nie tylko w tym czasie, ale zawsze wymaga odpowiedniego podejścia i dbałości o zarost od pierwszego meszku, po długą brodę Mikołaja. Jednak naprawdę warto, a dlaczego? Poznaj powody…

Broda chroni Cię przed czynnikami zewnętrznymi, czyli izoluje od słońca, wiatru i chłodu

Zimą jest mróz albo przynajmniej chłód, to truizm na truizmami, jednak faktem jest że nasza skóra tego nie lubi. Jeśli dodamy do tego, że słońce odbijające się od śniegu parzy naszą skórę, dlatego często z wyjazdu na narty wracamy z czerwonymi śladami na twarzy, bo do tego dochodzi jeszcze zimny wiatr, to warto pomyśleć o zapuszczeniu brody. Owszem ona też mrozu nie lubi i staje się łamliwa i przesuszona, jednak od czego są odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji brody w beardman.pl? Znajdziesz zarówno szampony, odżywki, jak i olejki do brody, które pomogą Ci ją odżywić, nawilżyć, pozbyć się zapachu smogu, a przy tym zmiękczyć i wzmocnić włosy. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że broda jest świetnym izolatorem od słońca, wiatru czy chłodu. Z tego powodu zapuszczenie jej w zimie jest świetnym pomysłem. Obok szalika będzie dodatkowo grzała twoją twarz, np. podczas porannego joggingu w parku.

Możesz zostać Mikołajem bez szczególnej charakteryzacji w kolejnym roku

Następnym powodem, by zapuścić brodę jest możliwość zostania Mikołajem bez charakteryzacji. Oczywiście bardzo szybko nie zapuścisz długiej brody, gdyż jest to proces przynajmniej kilkumiesięczny, jeśli Twój zarost szybko rośnie. Niemniej jednak dzieci będą zachwycone, kiedy ciągnąc brodę zauważą, że rzeczywiście nie jest to atrapa, a prawdziwa broda. Możesz nawet na ten jeden dzień w roku się poświęcić i wybrać zmywalną farbę do brody, która pozwoli Ci uzyskać siwą, jak u Mikołaja. Gdy jesteś już szpakowaty wystarczy Ci odpowiedni szampon, który podkreśli i wydobędzie siwiznę Twojej brody.

Przełom roku to dobry czas na postanowienia, także zmianę imagu i złych nawyków

Dzięki brodzie być może w końcu rzucisz palenie. Tak to prawda, bowiem w brodzie gromadzą się wszelkie zanieczyszczenia, których szybko masz ochotę się pozbyć po powrocie do domu. Tutaj sprawdzi się odpowiednia pielęgnacja brody i stosowanie olejków do brody, choć przy większych zanieczyszczeniach bez mycia się nie obejdzie. Jeśli nie chcesz pachnieć jak popielniczka, to zapuszczenie brody może skłoni Cię do nowego noworocznego postanowienia i rzucenia palenia. Przełom roku to czas na nowe cele, a także zmianę wizerunku. Dlatego właśnie zimą warto zafundować sobie swoistą metamorfozę i zapuścić brodę. Dobrze dobrany zarost może wymodelować Twoje rysy twarzy i będziesz zaskoczony jak dobrze prezentujesz się z brodą. Na pewno będziesz również zwracać większą uwagę i staniesz się jeszcze bardziej atrakcyjny. Broda dodaje męskości, a także nieco powagi, dlatego jeśli ciągle biorą Cię za chłopca, a jesteś już dorosłym mężczyzną, to to dobry sposób, aby zmienić postrzeganie innych i dodać sobie pewności siebie.

Pracujesz obecnie zdalnie? To idealny czas, by zapuścić szczecinę

Jeśli masz wątpliwości czy obecnie jest dobry czas na zapuszczanie brody, w końcu komu ją zaprezentujesz jak w wielu miejscach musisz nosić maseczkę, to wiedz, że na samym początku Twoja broda nie będzie imponująca i raczej może prezentować się dość niechlujnie, zatem ten czas działa na Twoją korzyść. Rosnąca szczecina jest jeszcze trudna do ujarzmienia. Warto już na tym etapie aplikować odpowiednie kosmetyki do brody, aby ograniczyć uczucie swędzenia, przez które korci Cię, by wszystko natychmiast zgolić. Jednak jeśli wytrzymasz próbę czasu, czeka Cię nagroda w postaci gęstszej brody najpierw krótkiej, a potem coraz dłuższej. Jeśli obecnie pracujesz zdalnie to nikt, poza Twoimi bliskimi nie będzie obserwował tego pierwszego etapu przez który większość mężczyzn chce przejść jak najszybciej, zatem tym bardziej wytrwasz w swoim postanowieniu i zapuścisz brodę.

Jest wiele powodów dlaczego warto zapuścić brodę. My polecamy zrobić to już teraz, bo to naprawdę dobry czas na zmianę imagu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij