5 sposobów jak zwiększyć komfort w czasie podróży kamperem

Caravaning to coś więcej niż tylko hobby, to także styl życia, wszak taka forma spędzania czasu jest przyjemna, ale też pozwala na poznanie nowych miejsc, do których nie można tak łatwo dotrzeć, szczególnie gdy jest się na wycieczce z biura podróży. Oczywiście tak jak wszystko i podróżowanie kamperem może wywołać u nas znudzenie, a nawet zdenerwowanie, szczególnie, gdy podróż jest długa, a dzieci ciągle marudzę. Warto więc poznać 5 sposobów jak zwiększyć komfort w czasie podróży kamperem.

Sposób 1: postaw na luz

Nasz pierwszy sposób jest poniekąd truizmem, ale aby móc cieszyć się komfortem jazdy i przy tym czerpać z tego przyjemność warto postawić na luz. Należy przede wszystkim czerpać radość z pięknych widoków, a gdy już nie chcecie słyszeć krzyków dzieci, które ciągle się kłócą, choć już 100 razy je upominaliście, to włóżcie słuchawki w uszy i cieszcie się z podróży słuchając relaksującej muzyki. Takie rozwiązanie naprawdę szybko poprawi Wam nastrój. Jednocześnie nie denerwujecie się, że dzieci się kłócą, bo i tak za jakiś czas, gdy będziecie wspominać podróż kamperem nie będziecie pamiętać o tym, a raczej wspominać miłe rzeczy.

Sposób 2: miej przekąski i słodkości

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że głód wpływa na nastrój, zatem nie nabijajcie za wszelką cenę kilometrów, by jak najszybciej dostać się do danego celu, ale dajcie na luz i zatrzymacie się, by spokojnie zjeść. W kamperze możecie też bez problemu przygotować posiłki. Zatem zadbajcie o zaopatrzenie jeszcze przed podróżą. Ale radzimy Wam także zatrzymywać się w czasie podróży choćby tylko po to, aby podziwiać krajobraz i napić się kawy, a dzieciom dać zjeść coś słodkiego (oczywiście zatrzymujemy się tylko w miejscach przeznaczonych do tego, wszak bezpieczeństwo jest najważniejsze).

Sposób 3 zdecyduj się na okno dachowe do kampera

Małe rzeczy często dają duży efekt i warto się na nie zdecydować. Nie inaczej jest w tym przypadku, wszak wystarczy tylko zdecydować się na okno dachowe do kampera, by już znacząco zwiększyć wygodę i komfort podróży. Przede wszystkim wentylacja będzie zdecydowanie lepsza, nawet gdy klimatyzacja nieco zawiedzie, co szczególnie w przypadku dużych upałów jest możliwe. Oczywiście na tym zalety się nie kończą, wszak przez wszystkie okna dachowe do kampera możecie podziwiać piękne niebo i jeszcze bardziej cieszyć się z podróży. Ale też przestrzeń będzie bardzo rozjaśniona, co sprzyja wypoczynkowi. Wieczorem zaś dzięki światłu księżyca Wam czy Waszym dzieciom będzie lepiej i łatwiej się zasypiało. Zatem takie rozwiązanie pozornie wydaje się małą zmianą, a jednak gdy poznacie wszystkie zalety, to wybór okna jest wręcz obowiązkowy.

Sposób 4 : Panele fotowoltaiczne – to est to

Skoro było już o oknach dachowych do kampera to czas przejść do kolejnego rozwiązania, które znacząco zwiększy funkcjonalność, ale i wygodę, a mianowicie mamy tutaj na myśli panele fotowoltaiczne. Oczywiście panele panelom nierówne, jednak lepiej zainwestować w lepsze i droższe, a więc płaskie, niż takie umieszczone na podeście. Te pierwsze są elastyczne, dzięki temu nie są widoczne, a więc nie musicie obawiać się kradzieży. W tym przypadku musicie wiedzieć, że do akumulatorów o pojemnościach 80Ah – 110Ah najlepszym wyborem będzie panel o mocy 100W. Panele wcale nie są drogie, a przy tym taka inwestycja bardzo szybko się zwraca.

Sposób 5: zadbaj o ergonomię

Wygoda w kamperze rzecz ważna. Dlatego też należy wprowadzić takie rozwiązania, które ją zapewnią. Na pewno świetnie sprawdzi się kuchnia w wysokiej zabudowie. Do tego należy postawić na właściwe sprzęty. Na wyposażeniu powinno znaleźć się coś więcej niż tylko czajnik. Lodówka oraz kuchenka to absolutne must have. Nie zapomnijcie jeszcze o zaaranżowaniu przestrzeni sypialnianej i warto zainwestować choćby w podwójne, rozkładane łóżko dla Was, z kolei dla dzieci lepiej sprawdzą łóżka piętrowe.

A na końcu przypominamy o bezpieczeństwie. Zatem absolutnie nie należy przekraczać prędkości, a jeżeli jesteście zmęczeni, to należy zatrzymać się i odpocząć, a nie tylko wypijać kubek kawy za kubkiem kawy. Do tego zadbajcie o zaopatrzenie, zatem jedzenie lepiej zabrać ze sobą, szczególnie jeżeli nie chcecie, aby podróż była kosztowna.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij