garaż

Budowa dużego garażu modułowego krok po kroku. Poznaj formalności, szacunkowe ceny i najlepsze materiały

Garaż jest bardzo ważny – to truizm, ale jednak wiele osób poniekąd idzie na łatwiznę i albo nie ma garażu, albo też wybiera ten z blachy. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się te wykonane z betonu. Ale jak sytuacja wygląda w przypadku garaży modułowych? W dzisiejszym wpisie zastanowimy się nad najlepszymi rozwiązaniami.

Szybko, tanio i efektywnie

garaż na motorNiegarażowanie pojazdów sprawia, że nie tylko tracą na swojej wartości, ale także narażone są w znacznie większym stopniu na korodowanie czy nawet szybciej zużywają się podzespoły. Jednak bądźmy szczerzy, nie każdy ma sporo czasu czy chęci, aby budować garaż, bo jest to trudne, ale i czasochłonne. Zatem pojawia się tutaj jakże uzasadnione pytanie czy garaż może powstać szybko, mieć przy tym niską cenę i być efektywny? Oczywiście, że tak! Na pewno świetnym rozwiązaniem jest garaż betonowy. Już jego linia projektowa świadczy, że będziemy mieć do czynienia z bardzo wytrzymałym obiektem, a to za sprawą konstrukcji betonowej, która jest wytrzymała, ale i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Pomimo tego, że garaż jest betonowy to jego montaż jest bardzo szybki, otóż gotową konstrukcję można zamówić, następnie za pomocą dźwigu umieszczana jest we właściwym miejscu. Co ciekawe także sama estetyka może być zachwycająca. Owszem na samym początku garaż jest bardzo surowy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać na nim elewację. A na samym końcu musimy wspomnieć, że i cena jest bardzo korzystna.

A może garaże z blachy?

Garaże z blachy owszem nie stworzą modułów w przeciwieństwie do tych betonowych, jednak nadal cieszą się dużą popularnością wśród wielu osób. Cóż na pewno mają zaletę, którą jest cena. Wystarczy tylko garaż z blachy kupić i umieścić go w wyznaczonym miejscy, po wcześniejszym złożeniu i po problemie. Na razie wszystko brzmi bardzo dobrze. Ale trzeba zdawać sobie sprawę, że mają też dużą wadę, którą jest trwałość. Czasami wystarczy tylko silniejszy podmuch wiatru by okazało się, że zerwało z garażu dach, co wbrew pozorom dzieje się bardzo często. Niemniej jako szybkie rozwiązanie, ale raczej tymczasowe jest w porządku.

Pachnący drewnem – czyli wszystko, co powinniście wiedzieć o garażach drewnianych

stary garażGaraże mogą być też wykonane z drewna, ale do tego celu zazwyczaj stosuje się gatunki iglaste, które uznawane są za te bardziej trwałe. Taki garaż można wybudować, ale i zakupić gotową konstrukcję. Oczywiście i takie rozwiązanie ma wady i zalety. Tym razem zaczniemy od wady, a tą największą jest cena, bo jak wiadomo mamy tutaj do czynienia z naturalnym materiałem, a ten jest w cenie. Co oznacza, że za mały garaż na jeden samochód należy zapłacić około 5 tysięcy złotych. Dodatkowo drewno trzeba impregnować, zatem i garaż powinien być zaimpregnowany zarówno od wewnątrz, ale i z zewnątrz, a to także kosztuje. Ale znowu zaletą jest to, iż takie garaże naprawdę dobrze się prezentują.

Czas na praktykę

Ceny garaży są różne, ale notabene chcąc wykonać garaż modułowy, najlepiej wybrać beton jako główny budulec. Oczywiście można zbudować garaż krok po kroku, czyli zaczynając od wykopu, następnie wykonać szalowanie i po tym etapie wznieść mury. W międzyczasie niezbędne jest wykonanie wylewki, ocieplenie całej konstrukcji, a także wykonanie zadaszenia, co nie jest łatwe. Na szczęście można wybrać gotowe konstrukcje betonowe, co oznacza, że zostaną one dostarczone w wyznaczone miejsce. Musicie też wiedzieć o formalnościach, które musicie spełnić. Otóż na garaż modułowy musicie posiadać właściwe pozwolenie. Budowa bez niego jest możliwa tylko jeżeli jego powierzchnia nie będzie przekraczać 35 m2. Oznacza to także, że na każde 500 m2 powierzchni działki można postawić maksymalnie dwa garaże Pewnie dla niektórych ten przepis jest niezbyt korzystny, ale jego wprowadzenie miało na celu zapobieganie zbyt dużemu zatłoczeniu, co wpływałoby na komfort potencjalnych mieszkańców, np. pobliskich domów.

Garaż jest niezbędny, ale niezależnie czy budujecie taki przy domu czy jesteście inwestorem i chcecie wybudować garaże modułowe, to najlepszym wyborem są te wykonane z betonu. Są najtrwalsze, ale i ich cena jest bardzo korzystna, biorąc pod uwagę cenę garażu z drewna. Także estetyka pozostaje bez zastrzeżeń, bo na każdym z nich można wykonać dowolną elewację.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij