Dlaczego warto zdecydować się na usługi profesjonalistów przy projektowaniu elewacji Poznaj nasze rady i podejmij właściwą decyzję

Dlaczego warto zdecydować się na usługi profesjonalistów przy projektowaniu elewacji? Poznaj nasze rady i podejmij właściwą decyzję

Budowa domu to skomplikowane przedsięwzięcie. Kiedy już stanie budynek, trzeba zadbać o odpowiednie wykończenie, które będzie wpisywać się w architekturę najbliższej okolicy, a także będzie odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a w związku z tym jak najdłużej zachowa trwałość. Nie bez znaczenia jest także stylistyka, wszak jest wiele możliwości do wyboru, jeśli chodzi o materiały. Projektowanie elewacji to usługa, która pozwala wszystkie te kwestie powierzyć w ręce profesjonalistów. Dlaczego warto zdecydować się na taki krok? Przedstawimy nasze argumenty, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Dopasowanie projektu do otaczającej zabudowy

szklana-elewacjaOtaczające zabudowania mają istotne znaczenie dla całej kompozycji i tego jak elewacja będzie się prezentować na ich tle. Warto dopasować ją stylistycznie. Jeśli wokół są nowocześnie urządzone domy o prostej bryle, to warto zachować ten sam charakter. Zatem można użyć spieków kwarcytowych, które są materiałem odpornym na niekorzystne czynniki atmosferyczne, zarówno promieniowanie UV, jak i nasiąkanie wilgocią. Ciekawym wyborem może być również płyta betonowa. Taki surowy design może sprawdzić się, jeśli w okolicy znajduje się osiedle z wielkiej płyty. Z kolei, gdy wokół domu jest sporo zieleni można wybrać fasadę z zieloną ścianą, która przy okazji chroni elewację przed zanieczyszczeniami i tworzy ekologiczną aranżację. Projektowanie elewacji zależy zatem od wielu czynników zewnętrznych. Oczywiście wszystko musi być również spójne z Twoim wyobrażeniem.

Stworzenie aranżacji spójnej z Twoją wizją, a przy tym nie obciążającej nadmiernie budżetu

klasyczna-elewacjaCzasem ma się pewne luźne pomysły dotyczące wyglądu elewacji, jednak trudno połączyć je w całość. Na szczęście można skorzystać z pomocy profesjonalistów. Architekt przygotuje projekt 3D, który pozwoli na odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych materiałów, zgodnie z ich charakterystyką, a także w taki sposób, by ze sobą współgrały. Świetnie komponuje się deska elewacyjna z kamieniem naturalnym, można go użyć do wykończenia cokołu, a resztę elewacji pokryć w drewnie. Takie rozwiązanie wcale nie musi być horrendalnie drogie, a wybranie usług projektanta pozwoli Ci zadbać o każdy najdrobniejszy detal. Projektowanie elewacji zakłada również doradztwo w kwestii materiałów dobranych do budżetu, jakim się dysponuje. Dzięki temu nie będziesz przepłacać.

Nie musisz sobie wyobrażać, jak będzie wyglądać elewacja

Kolejnym argumentem za wyborem firmy projektowej do wykonania projektu elewacji jest fakt, że możesz zobaczyć efekt końcowy jeszcze przed realizacją. Profesjonalnie wykonany w technologii 3D umożliwi bardzo szczegółowe przedstawienie wszystkich rozwiązań oraz tego, jak będą wyglądały na tle sąsiadujących budynków. Czasem wydaje nam się, że jakiś pomysł będzie świetny, jednak po wprowadzeniu do projektu okazuje się, że nie wygląda to tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Wtedy można wprowadzić modyfikacje, a architekt doradzi najlepsze rozwiązanie, które świetnie reprezentować będzie wybrany styl, a dodatkowo będzie ponadczasowe lub nowoczesne, a nawet futurystyczne. Wcześniejsze zobaczenie efektu jest istotne także w przypadku renowacji budynków.

Dokładny opis wszystkich użytych materiałów

Każdy projekt poza idealnym odwzorowaniem struktury i kolorystyki materiałów zawiera ich szczegółowy opis. Architekt może doradzić jakich użyć od południowej strony budynku, gdzie jest większe nasłonecznienie, a jakich od przeciwnej, gdzie np. mocniej wieje, albo częściej pada. Poszczególne materiały mają bowiem wyższą odporność na promieniowanie UV albo zawilgocenie, czy też zanieczyszczenia. W projekcie budynku musi znaleźć się również obliczone możliwe obciążenie ścian nośnych, zwłaszcza jeśli używa się ciężkich materiałów wykończeniowych.

Dzięki skorzystaniu z usług profesjonalistów można stworzyć elewację marzeń. Mogą zaproponować rozwiązania o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia, gdyż są na bieżąco z wszelkimi nowinkami, jeśli chodzi o materiały i trendy. Doradzą jaki rodzaj materiału wybrać, by elewacja prezentowała się tak samo dobrze za 10 lat.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij