Hydrolat jako baza w kosmetykach

Naturalne hydrolaty to bogactwo łatwo przyswajalnych witamin i środków odżywczych. Dowiedz się, jak działają w roli bazy do kosmetyków.

Hydrolat – co to takiego?

Hydrolat, czyli woda roślinna powstaje za sprawą destylacji roślin w celu produkcji olejków eterycznych. Te czyste esencje roślinne zawierają więc bardzo zbliżony skład do olejków eterycznych tyle, że w mniejszym stężeniu. Ich atutem jest lekka konsystencja, która nie obciąża nawet najbardziej wrażliwej skóry. Hydrolaty można wytwarzać z każdej rośliny, która posiada właściwości cenione w pielęgnacji skóry.   

Dlaczego hydrolaty są wykorzystywane w kosmetykach?

Naturalny hydrolat to znacznie więcej niż po prostu kolejny składnik kosmetyku. Badania wykazały, że jego moc leży w zwiększaniu efektywności pozostałych czynnych składników. Dlatego zastosowanie go jako bazy do kosmetyków działa na zasadzie synergii. Firma Phenomé poszła o krok dalej i łączy w jednym produkcie różne ekologiczne wody roślinne, by zapewnić Ci maksymalne korzyści. Dzięki temu nasze kosmetyki błyskawicznie nawilżają, a jednocześnie dają długotrwałe efekty, dbając o równowagę i naturalne piękno Twojej skóry. Ze względu na niezwykłe bogactwo antyoksydantów i działanie ochronne, w naturalnych kosmetykach znajdziesz hydrolat różany i aloesowy.

Jak najlepiej stosować hydrolaty?

Hydrolaty rozwijają pełnię potencjału, gdy są umiejętnie skomponowane z innymi aktywnymi składnikami. Dlatego ekspercko połączony hydrolat w kosmetykach Phenomé odpowiada na potrzeby każdego rodzaju skóry.

Jak działa hydrolat do twarzy?

Hydrolaty znajdują zastosowanie na każdym etapie pielęgnacji twarzy – od oczyszczania po nawilżenie. Dlatego wykorzystywane są również jako baza innych produktów – od płynu micelarnego przez maseczkę aż po serum. To naturalny sposób na zdrowszą i piękniejszą cerę, ponieważ przywraca skórze jej optymalne pH. Oznacza to, że woda roślinna stymuluje organiczne procesy regeneracji skóry, zamiast przeciążać ją syntetycznymi składnikami, które mogą okazać się toksyczne. Jako baza toniku sprawia, że Twoja skóra jest promienna, lepiej odżywiona i ochroniona.

Jakie korzyści mają hydrolaty dla włosów? 

Hydrolaty nawilżają i odżywiają cebulki włosów, dzięki czemu są niezwykle pomocne w okresach, kiedy Twoje włosy są narażone na wysuszenie, na przykład w zimie czy po słonecznych wakacjach. Oparte o nie kosmetyki to też świetny sposób na regenerację przetłuszczających się włosów, ponieważ przywracają równowagę skórze głowy.

Jakie właściwości mają najczęściej stosowane hydrolaty?

Dokładne właściwości hydrolatów zależą od tego, z jakiej rośliny powstały, chociaż wszystkie wykazują działanie nawilżające, odświeżające i odżywcze. 

Warto wybierać kosmetyki z takimi wodami roślinnymi, które dostarczą Twojej cerze tego, czego najbardziej potrzebuje.

Jeśli nie wiesz, od jakiego hydrolatu zacząć, wypróbuj hydrolat różany. Nie bez przyczyny jest to jedna z najpopularniejszych wód kwiatowych. Ma korzystne działanie dla każdego rodzaju skóry – od skłonnej do podrażnień po przetłuszczającą się. Jej łagodzące działanie sprawdzi się przy cerze naczynkowej, a silne antyoksydanty wygładzą cerę dojrzałą.  

Równie uniwersalny jest hydrolat aloesowy, uwielbiany za właściwości łagodzące i nawilżające. Jednak mniej osób wie, że stymuluje także produkcję kolagenu, dzięki czemu świetnie odnajdzie się w pielęgnacji anti-aging.

 

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij