Jak żyć z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty to przewlekłe schorzenie zapalne skóry trudne w leczeniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak żyć z trądzikiem różowatym oraz w jaki sposób najskuteczniej z nim walczyć, przeczytaj ten artykuł. Niezdiagnozowany i nieleczony trądzik różowaty, to problem znacząco obniżający komfort życia.

Jakimi objawami wyróżnia się trądzik różowaty?

Początkowe objawy trądziku różowatego to niewielkie zaczerwienienia i pękające naczynka pojawiające się na twarzy. Z czasem zaczerwienienia stają się coraz bardziej obszerne i bardziej intensywne. Pojawiają się pod postacią placów w okolicy nosa, brody, czoła i policzków.

W późniejszym okresie w obrębie placów mogą pojawić się krostki, jak i ropne wypryski z trudnością dające się usunąć. Mężczyźni mogą mieć także problem z naroślą pojawiającą się na nosie.

Jak walczyć z objawami trądziku różowatego?

Część z przypadków trądziku różowatego z zaordynowaną odpowiednią pielęgnacją daje się w łatwy sposób opanować. Niestety w innych przypadkach konieczne jest wprowadzenie farmakoterapii i zabiegów medycyny estetycznej. Każdy przypadek musi być badany indywidualnie, niemniej trzeba pamiętać, że trądzik z mocniejszymi i słabszymi objawami należy pielęgnować odpowiednimi kosmetykami.

W dbaniu o cerę w trądziku różowatym bardzo pomocne są specjalnie do tego opracowane preparaty Nanili Professional zapewniające skuteczną pielęgnację w cerach problematycznych. Kosmetyki Nanili Professional intensywnie oddziałują na problemy skórne bez podrażnień, uwzględniając wiek pacjenta.

Nanili Professional to marka, która powstała na potrzeby pacjentów indywidualnych, ale również z wykorzystaniem ich w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych. Preparaty do gabinetów zawierają w składzie wysokie stężenia składników aktywnych, takich jak:

  • kwas laktobionowy;
  • azeloglicyna;
  • ryboza;
  • trehaloza;
  • fitosfingozyna;
  • olej tamanu.

Leczenie dermatologiczne i chirurgiczne

Jeśli nie da się opanować objawów trądziku różowatego poprzez działania pielęgnacyjne w domu i gabinecie kosmetycznym, konieczne jest wprowadzenie leków przeciwzapalnych niesterydowych i maści typu metronidazol, tetracyklina czy klindamycyna. Stosuje się także leczenie antybiotykoterapią doustną. Jeśli choroba jest bardzo zaawansowana, niekiedy istnieje potrzeba wprowadzenia leczenia chirurgicznego – usuwanie nadmiaru tkanki łącznej.

Koniecznie jednak pamiętaj, bez pielęgnacji i zabiegów kosmetycznych nie uzyskasz satysfakcjonujących wyników. Zabiegi kosmetyczne z użyciem Nanili Professional dają szansę na całkowite wyciszenie objawów trądziku różowatego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij