Pożyczka gotówkowa – Kiedy warto się na nią zdecydować?

Pożyczka gotówkowa to dla wielu osób znane hasło, jednak nie każdy wie, co się za nim kryje. Tak naprawdę to idealne rozwiązanie dla tych, którzy w danej chwili potrzebują sporej ilości gotówki. Warto podkreślić, że pożyczka jest nieco innym produktem finansowym niż kredyt. Dobrze jest znać różnice.

Pożyczka gotówkowa — czym właściwie jest ?

Zasady udzielania pożyczek gotówkowych regulują przepisy Kodeksu cywilnego. Co ważne, umowa takiej pożyczki może być zawarta ustnie, jeśli kwota nie przekracza 1000 zł. Dodatkowo nie ma żadnych przepisów, które mówiłyby o tym, jakie dokładnie zapisy ma zawierać umowa tego typu. Pożyczka gotówkowa może być udzielona zarówno przez instytucję finansową, jak i osobę prywatną. W związku z tym, że pożyczka gotówkowa nie jest regulowana prawnie, należy decydować się na nią, rozważając wszelkie za i przeciw. W innym wypadku możemy zawrzeć umowę, która nie będzie dla nas korzystna, a my będziemy zmuszeni do zapłaty sporych odsetek i opłat dodatkowych. Dlatego jeśli mamy możliwość zawrzeć umowę na klasyczny kredyt gotówkowy, to lepiej zdecydować się właśnie na niego, ponieważ wtedy chronić nas będą przepisy prawa.

 

Pożyczka gotówkowa — dla kogo?

Wymagania stawiane przez banki w momencie chęci zaciągnięcia kredytu są dla wielu osób nie do spełnienia. Dlatego z pomocą przychodzą inne instytucje finansowe, które oferują elastyczne warunki. Dzięki temu wiele osób jest w stanie uzyskać finansowanie na konkretny cel. Należy jednak bardzo uważać. W związku z tym, że udzielanie pożyczek nie jest w żaden sposób uregulowane prawnie, niektóre firmy działają nieuczciwie, obarczając pożyczkobiorców zbyt wysokimi kosztami. Dlatego tak ważne jest to, aby dokładnie zapoznawać się z warunkami, na jakich udzielane jest finansowanie. Na pewno pożyczka gotówkowa będzie rozwiązaniem znacznie droższym niż kredyt. Wszystko dlatego, że potencjalny pożyczkobiorca nie jest tak dokładnie sprawdzany, jak w przypadku wnioskowania o kredyt. Mimo wszystko instytucja sprawdza bazy dłużników i to, w jaki sposób radziliśmy sobie ze spłatą dotychczasowych zobowiązań. Warto mieć już pozytywną historię kredytową. Dobrą opcją jest decydowanie się na zakup sprzętów na raty i spłacanie ich w terminie. To powinno ułatwić uzyskanie finansowania.

Pożyczka gotówkowa — bezpieczeństwo

Wiele osób obawia się zaciągania pożyczek. Wszystko dlatego, że kwestie te nie są uregulowane prawnie. Dodatkowo taka pożyczka nie jest zaciągana w banku, tylko w parabankach, które najczęściej nie mają dobrej opinii. Warto podkreślić, że wciąż można trafić na uczciwe firmy, które nie oszukują i udzielają pożyczki na dość dobrych warunkach. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że koszt może być dość wysoki. Jeśli zależy nam na bezpiecznym zaciągnięciu zobowiązania, to wybierajmy znane firmy, które cieszą się zaufaniem wielu osób. Wybierając pożyczkę online, dokładnie sprawdzajmy wygląd strony. Czasami myślimy, że wnioskujemy o pożyczkę, a tymczasem tracimy wszystkie środki z konta bankowego. Na etapie wnioskowania o pożyczkę powinniśmy być wyjątkowo czujni. Jeśli zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości, warto zgłosić to firmie i w ten sposób upewnić się, czy strona, przez którą chcemy przesłać wniosek, jest tą prawdziwą.

Kiedy sięgnąć po pożyczkę gotówkową?

Pożyczka gotówkowa jest zdecydowanie łatwiejsza do zaciągnięcia niż kredyt. Czasami wymagania stawiane przez banki są nie do spełnienia dla wielu osób. Jeśli zależy nam na szybkim uzyskaniu finansowania i mamy stały dochód, z którego bylibyśmy w stanie spłacać raty, to na pewno warto będzie rozważyć zaciągnięcie pożyczki gotówkowej. Warto jednak porównać różne oferty i wybrać tę, która będzie najlepsza i najkorzystniejsza finansowo. Pomocne mogą okazać się porównywarki, dzięki którym sprawdzimy dokładnie warunki konkretnych propozycji. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości i coś wydaje nam się niejasne, to najlepiej będzie skontaktować się z pracownikiem konkretnej firmy, który wszystko wyjaśni.

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Źródła:

https://www.money.pl/banki/poradniki/artykul/pozyczki-gotowkowe—na-co-uwazac-czym-sie,159,0,2413727.html

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij