Tatuaże na paznokciach, na wardze i na powiekach. Hit czy kit

Tatuaże na paznokciach, na wardze i na powiekach. Hit czy kit?

Tatuaże są modne już od kilku dziesięcioleci. Kto by pomyślał, że ten trend się utrzyma, wszak jeszcze kilka dekad temu kojarzyły się one raczej z subkulturą więzienną, a nie z modą. Ale jak widać wiele osób pomyliło się sądząc, że moda będzie chwilowa. Jeszcze niedawna tatuaż mógł być wyrazem buntu, tak obecnie można zdecydować się na wiele wręcz „cukierkowych” wzorów. Ale jeżeli chce się wyróżnić, to nie wystarczy już tylko tatuaż, lecz także odpowiednie miejsce. Dzisiaj zastanowimy się czy tatuaże na paznokciach, na wardze i na powiekach to hit czy kit?

Gdy tatuaż przestaje być wyrazem buntu

tatuaż na twarzyWiele osób traktowało tatuaże jako wyraz buntu, a więc chcąc pokazać swój indywidualizm, decydowało się na takie ozdoby. Jednak obecnie to już przeszłość, wszak w większości przypadków tatuaże mają wartość sentymentalną, ale i wpisują się w daną modę. Ale nadal można wybrać nietypowe miejsca, które na pewno dla niektórych mogą być sporym zaskoczeniem. Otóż coraz modniejszy staje się tatuaż na wardze, paznokciu czy też powiece. Takie miejsca są na pewno dosyć oryginalne, ale jednocześnie wielu celebrytów czy trendsetterów już takie dziary posiada.

Moda, a gdy moda się skończy…

Bardzo modne było wykonywanie tatuaży przy kostce, później nadeszła moda na tatuaże z imionami ukochanych osób, a jeszcze do niedawna najmodniejsze były kolorowe dziary. Zatem, jak możecie zauważyć, moda ciągle się zmienia. Jeszcze kilka lat temu tatuaż na szyi wydawał się czymś naprawdę oryginalnym, tak obecnie nikogo nie zaskakuje. Zapewne już niedługo podobny los spotka tatuaże na wardze, powiekach czy też paznokciach. Choć w dzisiejszych czasach niewiele nas może zaskoczyć…

Zalety tatuaży w nietypowych miejscach

O ile tatuaż na wewnętrznej części wargi nie jest widoczny, tak w przypadku pozostałych, a więc tatuaży na paznokciu czy też na powiekach można je zauważyć zdecydowanie szybciej. Reakcje na nie mogą być różne, od zachwytu poprzez zdziwienie, aż po wyrażenie dezaprobaty. Ale jak wiadomo o stylu nie powinno się dyskutować, zatem ten aspekt raczej pomińmy. Warto przyjąć zasadę, że każdemu może podobać się co innego i raczej takiego wyboru nie powinno się krytykować, wszak mamy prawo do własnej indywidualności. Zatem do dużych zalet na pewno da się zaliczyć właśnie oryginalność, a przy tym fakt, że taki tatuaż wywołuje jakieś emocje. Jeżeli chcecie się wyróżnić i lubicie zwracać na siebie uwagę, to być może rzeczywiście będziecie mogli wyrazić siebie w ten, a nie inny sposób.

Bo wady też istnieją

Każdy, kto ma ochotę na tatuaż w nietypowym miejscu, musi liczyć się z tym, że koszt jego wykonania może być zdecydowanie wyższy i to zazwyczaj ma miejsce. Wszak, jeżeli zależy nam na tym, aby wykonał go dobry specjalista, to trzeba zdawać sobie sprawę, że jego stawka jest zdecydowanie większa, ale przy tym ma się pewność, że trafiło się w dobre miejsce. Są też kolejce wady tych dziar, a mianowicie ból i to niemały. Owe miejsca są naprawdę bardzo dobrze unerwione, a więc i ból może być zdecydowanie większy niż w przypadku standardowego tatuażu. Największą wadą jest jednak nie cena, nie ból, ale fakt, że tatuaże na powiece czy wardze mogą być niebezpieczne. W przypadku wargi wzrasta ryzyko wstrząsu anafilaktycznego, który jest bardzo dużym zagrożeniem dla zdrowia, ale i życia. W razie jego wystąpienia konieczna jest natychmiastowa pomoc lekarza. Ponadto opuchlizna jest także znaczenie większa, zatem często bywa konieczne pozostanie w domu do czasu jej ustąpienia. Z kolei tatuaż na powiece może uszkodzić wzrok, stąd też trzeba znaleźć tatuażystę, który rzeczywiście zna się na rzeczy. Powinien mieć doświadczenie w takich właśnie dziarach. Z kolei ten na paznokciu jest zdecydowanie najbardziej bolesny, choć niewątpliwie najmniej niebezpieczny.

Warto zastanowić się czy tatuaże w nietypowych miejscach są hitem czy też kitem. Niewątpliwie mają wielu zwolenników, ale i przeciwników. Ale naszym zdaniem taka ozdoba może być świetnym wyborem, wszak oryginalność, aż od niej bije. Choć nadal pozostajemy miłośnikami dziar w bardziej typowych miejscach, i zdecydowanie bardziej stawiamy na klasykę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij