Top 5 life hacków, które przydają się w różnych momentach życia – na poważnie i na wesoło zarazem!

Czasami proste rozwiązania mamy w zasięgu ręki, a i tak silimy się na maksymalną oryginalność, co oczywiście nie ułatwia sytuacji. Czasami mamy wykonać proste prace, a traktujemy je jakbyśmy wykonywali co najmniej pracę dla NASA. Można więc powiedzieć, że taka nasza natura. Ale z drugiej strony często znamy ciekawe life hacki, które nie zawsze są przydatne, bo pomyślcie, czy life hack polegający na tym, by zrobić z majtek maseczkę ma jakiś sens? Oczywiście, że nie. Ale w myśl zasady, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać, mamy dla Was ciekawe life hacki, które są całkiem przydatne.

Top 1: Jak utrzymać wszystkie koty w jednym miejscu?

Wyobraźcie sobie sytuację, że myjecie podłogę, ale mają kilka kotów już wiecie, że taka praca niespecjalnie pójdzie po Waszej myśli. Na szczęście można znaleźć rozwiązanie, które sprawi, iż utrzymacie je w jednym miejscu. Wydaje się to niemożliwe? Nic bardziej mylnego, bo według pomysłodawców wystarczy tylko umieścić tyle pudełek po butach, ile jest kotów i na pewno z chęcią do nich wejdą, choć może będzie trzeba je do nich zanieść. Czy to się sprawdza? Jako, że należymy do #teampies, bo kotów to się boimy, zapytaliśmy znanego nam miłośnika. Cóż, okazało się, że rozwiązanie jest do niczego, bo zakończyło się 4 ciosami w twarz i jednym ugryzieniem. Czyli cóż, ten life hack jednak nie jest dobrym wyborem. Skoro to rozwiązanie się zupełnie nie udało, to czas poszukać innego.

Top 2: Gdy odpadnie suwak z zamka to…

Gdy odpadnie suwak z zamka, to wydaje się, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest wymiana zamka. W końcu wiadomo, że zapinanie zamka bez suwaka jest możliwe, ale często trudne, a i bywa bolesne. Oczywiście lepiej sytuacja wygląda, gdy odpadnie suwak z zamka torebki bądź plecaka. Wtedy jest dobre rozwiązanie tego problemu, a przy tym estetyka na tym nie ucierpi. Wystarczy więc zakupić karabińczyk plastikowy i dołączyć go do zamka. Czyż to nie proste? Jasne, że tak, a przy tym się sprawdza.

Top 3: Niech pięknie pachnie w całym domu

Cóż, sezon grzewczy i wiecznie puszczone na maksa kaloryfery mają to do siebie, że rzeczywiście w domu robi się zaduch. Pewnie ktoś powie, że wystarczy tylko przewietrzyć, ale biorąc pod uwagę ceny gazu i węgla, można dojść do wniosku, że do tego niezbyt pociągającego zapachu można całkiem się przyzwyczaić. Na szczęście jest całkiem ciekawy life hack, w którym notabene wykorzystacie kaloryfer. Wystarczy tylko spryskać grzejniki, używając odświeżacza powietrza. Ale można pójść o krok dalej i sprawić, że wszystkie dywany i kanapy także będą pięknie pachnieć. Jednak tutaj warunek jest jeden, musicie mieć odkurzacz z klasycznym filtrem. Wtedy wystarczy tylko wlać do niego kilka kropel olejku eterycznego i już w całym domu będzie pięknie pachnieć.

Top 4: Jak szybko znaleźć klucze w torebce?

Mając dużą torebkę i dużo rzeczy, znalezienie pożądanego przedmiotu nie jest łatwe. Jeżeli chodzi o znalezienie kluczy, to już w ogóle sytuacja się komplikuje. Ale jest na to sposób. I tutaj również sprawdzą się karabińczyki plastikowe. Przypinacie do nich klucze, zaś górna część ląduje na zamku przy małej kieszonce. Sprawdźcie to rozwiązanie. Gwarantujemy, że dzięki niemu intuicyjnie będziecie sięgać po klucze i zawsze je znajdziecie. Zatem proste rozwiązanie jest w zasięgu ręki.

Top 5: Jak pozbyć się włosów i sierści z pralki

Cóż, mając długie włosy można nieco zdziwić się, jak wiele ich wypada w ciągu dnia. Pewnie znasz to, jak na początku znajomości partner chwali Twoje włosy, zachwycają się ich pięknem, a gdy już razem mieszkacie i przychodzi codzienność, czyt. konieczność sprzątania, to narzeka, że wszędzie są „te kudły”. Ale tak nie musi już być, i wcale nie trzeba wymieniać partnera na lepszy model, bo można je łatwo i szybko zbierać. Wystarczy tylko przejechać wilgotną dłonią po dywanie czy kanapie i już włosy się łapią. Choć nie jest to przyjemne doznanie. A gdy chcecie pozbyć się włosów czy sierści z pralki, to wystarczy tylko prać rzecz z kilkoma gąbkami kąpielowymi i gotowe. Gąbki wyłapują włosy i sierść, a dzięki temu nie ląduje ona w bębnie, by potem jeszcze zapchać filtr.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij