Top 5 pomysłów na stylizację brody i wąsów – wybierz coś dla siebie

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zapuszczanie zarostu. Od kiedy popularne są salony barberskie coraz więcej uwagi poświęca się jego różnorodnej stylizacji i pielęgnacji. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam top 5 pomysłów na stylizację brody i wąsów, spośród których na pewno każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Top 1: długie wąsy wywinięte do góry

Pierwsza propozycja zarostu to długie wąsy wywinięte do góry. Są to wąsy w stylu Salvadora Dali, niezwykle efektowne, artystyczne, przyciągające uwagę. To niewątpliwie propozycja dla odważnych mężczyzn, którzy lubią się wyróżniać. Zapuszczanie takich wąsów wymaga odrobinę cierpliwości. Gdy już jednak są na tyle długie, by ich końcówki zwężać i podnosić do góry, uzyskuje się optymalny efekt. Do stylizacji takich wąsów, by nie opadały niezbędny będzie dobrej jakości wosk do wąsów i brody.

Top 2: zarost typu twardziel, czyli broda poniżej linii policzków i połączone z nią łagodnie opadające wąsy

Nasza druga propozycja jest to pełny zarost rozpoczynający się poniżej linii policzków i trymowany w taki sposób, by stworzyć efekt cieniowania od bardzo krótkich do nieco dłuższych włosków na brodzie. Linia brody w przypadku zarostu typu twardziel łączu się z linią wąsów, które są opadające, ale dość krótkie i nie tak pełne jak w przypadku wąsów typu chevron, o których więcej powiemy nieco później. Oczywiście taką brodę należy regularnie czesać i pielęgnować. Warto zaopatrzyć się w grzebień do brody, a także olejek do brody. Ten ostatni dobrze nawilży zarost, a grzebień nada brodzie odpowiedni kształt. Jeżeli masz wyjątkowo niesforne włoski na brodzie, które w dodatku mają tendencję do kręcenia się, wybierz, zamiast olejku, balsam do brody, który ją nawilży, zmiękczy i ułatwi jej rozczesywanie. Balsam szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku długich bród, które mają tendencję do plątania się i puszenia.

Top 3: broda balbo, czyli zarost z charakterystycznym kwadracikiem na środku brody

Trzecia propozycja zarostu to broda balbo, która jest bardzo charakterystyczna. Otóż zarysowana jest na linii żuchwy i nieco pod nią, a dodatkowo na środku podbródka pozostawia się zarost w kształcie kwadracika połączony z owalną brodą na żuchwie. Dodatkowo cechą charakterystyczną takiego zarostu są jeszcze opadające wąsy, które nie łączą się z brodą. Dla kogo odpowiednim wyborem będzie taka broda? Na pewno sprawdzi się dla mężczyzn o kwadratowym, diamentowym i okrągłym kształcie twarzy. Dobrze podkreśla podbródek. Taką brodę, tak jak i inne można stylizować i trzeba regularnie czesać. Można wybierać grzebienie do brody o węższym rozstawie zębów. Warto wiedzieć, że szerszy rozstaw będzie odpowiedni przy dłuższych brodach, które trzeba traktować „z szacunkiem”.

Top 4: broda Verdi, czyli krótka zaokrąglona broda ze starannie ułożonym wąsem

Kolejnym świetnym rodzajem brody, przez wielu zwanym ideałem jest broda Verdi. Jak wiadomo Giuseppe Verdi był włoskim niezwykle znanym i cenionym kompozytorem operowym, który stworzył między innymi słynną Traviattę. Nosił on niezwykle bujny i gęsty zarost, naprawdę imponujący. Dlatego na pewno nie jest to broda dla każdego, a właśnie mężczyzn, którzy owym bujnym zarostem mogą się pochwalić. Wąs jest starannie ułożony, ale gruby i gęsty, dość prosty, z kolei broda jest zaokrąglona i niezwykle bujna. W przypadku czesania takiej brody przyda się zarówno kartacz, którym można wykonać skuteczny masaż skóry pod brodą, jak i grzebień do brody. Bez wątpienia zarost należy czesać kilka razy dziennie.

Top 5: wąsy chevron, czyli wąsy w kształcie litery V pokrywając całą górną wargę

Ostatnia propozycja to wąsy typu chevron, których nazwa wzięła się od naszywki na rękawie lub naramienniku munduru w kształcie litery V. Taki kształt, oczywiście odwrócony ma ów wąs. Jest dość gruby i pokrywa całą górną wargę. Jest to propozycja dla pewnych siebie mężczyzn. Dobrze prezentuje się w przypadku twarzy podłużnych i owalnych. Wąsy chevron są chętnie noszone przez mężczyzn od lat. To rodzaj zarostu, który niewątpliwie dodaje męskości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij